Прокурор випив, вимагав увімкнути в барі музику голосніше, а потім попався поліції

13:55, 6 жовтня 2022
Сам прокурор вважає, що поліція вирішила йому помститися за те, що він сам раніше ловив поліцейських.
Прокурор випив, вимагав увімкнути в барі музику голосніше, а потім попався поліції

Цікаво закінчився дисциплінарний розгляд справи прокурора Вінницької обласної прокуратури Івана Г.

Як випливає з дисциплінарної справи прокурора, пізно ввечері 11 січня 2022 року до Управління патрульної поліції у Вінницькій області надійшли одразу три повідомлення про те, що у напрямку Вінниці рухається автомобіль Toyota, водій якого перебуває у стані алкогольного сп'яніння.

Патрульні поліцейські зупинили цей автомобіль, водієм якого виявився прокурор обласної прокуратури Іван Г.

Іван Г. насамперед пред'явив патрульним посвідчення прокурора, але проходити огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці інциденту відмовився.

Внаслідок цього відносно прокурора був складений протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 (управління транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння) Кодексу про адміністративні правопорушення.

Пізніше, даючи свідчення під час службового розслідування відносно прокурора, патрульні розповіли, що Іван Г. прямо на місці інциденту зізнався, що вживав алкоголь, але при цьому відмовився підписати протокол за ст. 130 КУпАП, часто нецензурно висловлювався, а потім взагалі залишив місце інциденту на таксі.

А на наданих поліцією відеозаписах є також епізод, як Іван Г. просить патрульних не складати на нього протокол, оскільки це створить йому проблеми на роботі.

Цікаво, що, як випливає з матеріалів дисциплінарної справи прокурора, після того, як патрульні поліцейські склали на нього протокол за ст. 130, він на таксі поїхав не додому, а до Липовецької міської лікарні, де пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння. Цей огляд не виявив у прокурора ознак вживання алкоголю.

У підсумку, 20 квітня 2022 року Вінницький міський суд закрив справу стосовно Івана Г. у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Також у ході службового розслідування свідчення відносно Івана Г. надала бармен закладу, до якого 11 січня навідувався прокурор. Вона повідомила, що у момент появи у закладі Іван Г. вже явно був нетверезий. Поводився прокурор розв'язно, спілкувався грубо і вимагав зробити музику голосніше, але потім розвернувся і пішов. При цьому бармен упізнала прокурора з наданої їй фотографії.

Після цього керівник Вінницької обласної прокуратури Олександр Бутович надіслав до дисциплінарного органу прокуратури скаргу на Івана Г. Але потім, вже під час дисциплінарного розгляду, представник обласної прокуратури попросив прокурорську “дисциплінарку” не звільняти Івана Г. з прокуратури та врахувати, що він “користується повагою колег”, а після інциденту зі ст. 130 “став працювати більш наполегливо та ініціативно”.

На свій захист Іван Г. повідомив, що ввечері 11 січня 2022 року він поспішав до хворої дитини в інше місто. При цьому він порушив правила дорожнього руху – виїхав на зустрічну смугу.

Це порушення помітив патрульний автомобіль, що їхав позаду, і дав команду зупинитися. Прокурор вирішив, що його хочуть оштрафувати за порушення правил дорожнього руху і був здивований, коли йому почали інкримінувати керування автомобілем у стані алкогольного  сп'яніння.

З таким підходом прокурор не погодився і тому поїхав до Липовецької лікарні для проходження медичного огляду, який не виявив ознак алкогольного сп'яніння.

Також Іван Г. повідомив, що поліцейські, на його думку, навмисне склали на нього протокол за ст. 130 КУпАП, оскільки раніше прокурор неодноразово брав участь у затриманні поліцейських, які вчиняли злочини.

Що стосується епізоду з пред'явленням поліції посвідчення прокурора, то Іван Г. зазначив, що і посвідчення прокурора, і посвідчення водія він зберігає в одній обкладинці.

Втім, Іван Г. все ж таки визнав, що ввечері 11 січня він вжив невелику кількість алкоголю, вже прийшовши додому з роботи. Але в цей час йому зателефонувала дружина, яка перебувала з дитиною в іншому місті, і повідомила, що їхній син захворів та Івану Г. треба до них приїхати.

При цьому Іван Г. зазначив, що відчував себе тверезим.

Вивчивши позиції сторін, дисциплінарний орган прокуратури дійшов висновку, що Іван Г. справді скоїв дисциплінарний проступок, оскільки відмовився проходити огляд на місці інциденту 11 січня.

Але при цьому, з урахуванням висновку Липовецької лікарні про відсутність у Івана Г. ознак алкогольного сп'яніння, прокурорська «дисциплінарка» зазначила, що, скоріше за все, кількість випитого прокурором увечері 11 січня алкоголю була незначною.

Крім того, керування автомобілем у стані хоч і мінімального, але алкогольного сп'яніння, а також некоректне спілкування з поліцейськими, свідчать про порушення Іваном Г. правил прокурорської етики.

Щодо епізоду з барменом, то в дисциплінарному органі прокуратури зазначили, що упізнання Івана Г. по фотографії викликає сумнів в об'єктивності такого способу ідентифікації особи, водночас на відеозаписі із закладу Івана Г. виявити не вдалося.

Загалом прокурорська «дисциплінарка» дійшла висновку, що, виходячи з сукупності матеріалів, неможливо однозначно стверджувати, чи перебував увечері 11 січня Іван Г. у стані алкогольного сп'яніння чи ні.

У підсумку Іван Г. фактично відбувся легким переляком — він був притягнутий до дисциплінарної відповідальності у вигляді заборони строком на 1 рік на переведення до органів прокуратури вищого рівня та призначення на вищу посаду в прокуратурі, де він вже працює.

Автор: В'ячеслав Хрипун

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Лілія Максименко
    Лілія Максименко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Ірина Приходько
    Ірина Приходько
    суддя Господарського суду міста Києва
загрузка...