Громади областей, що межують із РФ, можуть отримати більше грошей у бюджет — законопроект

10:48, 4 марта 2021
На думку автора, агресія РФ забирає у цих областях частину фінансових ресурсів, які можна було б вкласти у побудову та ремонт інфраструктури.
Громади областей, що межують із РФ, можуть отримати більше грошей у бюджет — законопроект

Депутат від Слуги Народу Сергій Гривко подав до Верховної Ради законопроект щодо стимулювання соціально-економічного розвитку областей, що межують із Російською Федерацією. Такого ефекту законодавець пропонує досягти за рахунок перерозподілу доходів державного та місцевих бюджетів від ПДФО.

Навіщо це потрібно

У пояснювальній записці автор законопроекту зазначає, що з початком збройної агресії області, які межують із Російською Федерацією, були вимушені скоротити перелік пріоритетів регіонального розвитку з метою концентрації фінансових ресурсів на основних завданнях та нових пріоритетах, обумовлених загрозами з боку країни-сусіда. Тобто, замість розбудови інфраструктури, частину коштів довелося спрямовувати на «оборонку».

Збільшення відсотку ПДФО, який залишається у місцевих бюджетах таких областей, має дозволити збільшити спрямування коштів на вирішення завдань місцевого значення, таких як будівництво, капітальний ремонт, реконструкція об’єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства, виконання інвестиційних проектів, що є необхідним ресурсом для реального самоврядування і розвитку. Тим самим, це стане важливим моментом для підняття національних настроїв населення сусідніх із РФ регіонів.

Як зміниться розподіл ПДФО

Отже, Сергій Гривко пропонує внести зміни до Бюджетного кодексу, якими передбачити, що ПДФО у прикордонних із РФ регіонах буде розподіляти наступним чином:

 • Місцеві бюджети – 80% (проти 60% зараз);
 • Державний бюджет – 5% (проти 25% зараз);
 • Обласні бюджети – 15% (без змін).

Законопроект передбачає, що такий розподіл надходжень від ПДФО має запрацювати з 2023 року. Проте вже зараз постає питання – за рахунок чого компенсувати зменшення уп’ятеро надходження Держбюджету від ПДФО з цих областей? На це питання депутат не відповідає.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, про іншу пропозицію передати більшу долю ПДФО громадам – всіх областей, але не лише прикордонних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Плюс 600 млн на суди та відстрочка виконання рішень по соціальним спорам: чи підтримають депутати
Плюс 600 млн на суди та відстрочка виконання рішень по соціальним спорам: чи підтримають депутати
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Костін
  Андрій Костін
  голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Юрій Жизнєвський
  Юрій Жизнєвський
  голова Житомирського апеляційного суду
 • Микола Мойсюк
  Микола Мойсюк
  суддя Вищого адміністративного суду України
 • Олена Соколенко
  Олена Соколенко
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Ростислав Кузан
  Ростислав Кузан
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
загрузка...