Як складатимуть випускні іспити юристи: деталі від МОН

16:17, 13 октября 2021
В Міністерстві освіти і науки України пояснили, як випускники-магістри складатимуть єдиний державний кваліфікаційний іспит.
Як складатимуть випускні іспити юристи: деталі від МОН

Міністерство освіти і науки України (МОН) затвердило програму єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право» на магістерському рівні вищої освіти. 

Отже, що таке ЄДКІ? Це обов'язковий компонент атестації спеціальних компетентностей, визначених стандартами вищої освіти та достатніх для ефективного виконання професійної діяльності за обраною спеціальністю.

У МОН повідомили, що в порядку апробації кваліфікаційний іспит за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право» планується провести у грудні 2021 року для вступників до магістратури 2020 року.

Екзаменаційна робота буде складатися з фабул (описів фактичних обставин ситуації). До кожної фабули буде наведено не більше 12 тестових завдань (запитань) за такими типами:

завдання, що мають по чотири варіанти відповіді, серед яких лише один правильний;

завдання, що мають по сім варіантів відповідей, серед яких лише три правильні;

завдання, що потребують визначення послідовності/пріоритетності;

завдання, що потребують визначення відповідності.

Загалом здобувач має відповісти на 120 питань за 180 хвилин.

Програма ЄДКІ за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право» складається з 12 розділів: Конституційне право України (7% завдань); Адміністративне право України (7,5%); Адміністративне судочинство в Україні (7,5%); Міжнародне публічне право, міжнародний захист прав людини (10%); Цивільне право України (13%); Цивільне процесуальне право України (9%); Трудове право України (10%); Міжнародне приватне право (6%); Кримінальне право України (9%); Кримінальне процесуальне право України (8%); Міжнародне кримінальне право, включаючи міжнародне співробітництво у сфері запобігання злочинності (8%); Загальні етичні вимоги правничої професії (5%).

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що депутати пропонують карати позбавленням стипендії чи відрахуванням із вишу за купівлю рефератів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Юрій Сіренко
    Юрій Сіренко
    голова Черкаського апеляційного суду
загрузка...