Національний банк України, як і очікував ринок, підвищив облікову ставку до 8,5% річних із нинішніх 8%, повідомляється на сайті НБУ.
Крім того, як було анонсовано раніше, НБУ припиняє використання антикризових монетарних заходів, а саме – проведення тендерів з довгострокового рефінансування та аукціонів своп процентної ставки з початку IV кварталу 2021 року.
Таке посилення монетарної політики сприятиме утриманню під контролем інфляційних очікувань і поверненню інфляції на траєкторію стійкого сповільнення до цілі 5%, досягнення якої прогнозується у 2022 році.
За очікуваннями Національного банку, впродовж вересня-жовтня інфляція залишатиметься в діапазоні 10 - 11%, а в останні місяці року сповільниться нижче 10%. У наступному році зниження темпів інфляції триватиме – вона поступово повернеться до цілі 5%.
Для підвищення ефективності монетарної трансмісії Національний банк також продовжив нормалізацію дизайну монетарної політики. Так, з 1 жовтня строковість операцій з надання кредитів рефінансування скорочено з 90 до 30 днів
Також «Судово-юридична газета» писала, що Верховна Рада готується реформувати Нацбанк, зокрема функції щодо забезпечення стабільності гривні.
Додамо, що міжнародні резерви України зросли на 9%: рекорд за 9 років.
Крім того, ми писали, що стартувало інтернет-голосування за членів Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки: SUD.UA під №64.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.