В Хмельницкой области суд избрал наказание 27-летнему жителю областного центра, который организовал пешую переправку военнообязанного через государственную границу вне пунктов пропуска. Об этом сообщает Хмельницкий горрайонный суд.
Засуджений двічі зустрічався із замовником у центрі міста. Під час першої зустрічі він детально роз'яснив свій план незаконної переправи та озвучив ціну послуги. Під час другої зустрічі отримав від замовника 7 тисяч доларів.
22 січня 2025 року між прокурором і обвинуваченим за участі захисника була укладена угода про визнання винуватості у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, згідно з якою він повністю визнає свою винуватість та зобов’язується добровільно перерахувати заставу в розмірі 211 960 гривень на спеціальний рахунок ЗСУ.
Сторони погодили призначити покарання за ч. 3 ст. 332 КК України із застосуванням ст. 69 КК України (Призначення більш мякого покарання, ніж передбачено законом) у виді позбавлення волі на строк 5 років, без конфіскації майна із позбавленням права обіймати посади, пов’язані із організацією, забезпеченням та здійсненням контрольно-пропускного режиму під час перетину державного кордону України на строк 3 роки, але передбачити звільнення від його відбування з іспитовим терміном.
Хмельницький міськрайонний суд переконався, що угоду сторони уклали добровільно, тобто вона не є наслідком застосування насильства, примусу, чи погроз.
Суд також взяв до уваги те, що чоловік вперше притягується до кримінальної відповідальності, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення, щиро розкаявся у вчиненому, вчинив його внаслідок збігу тяжких особистих та сімейних обставин, виявив добровільну згоду на внесення застави на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку ЗСУ, позитивно характеризується, є особою молодого віку, що пом'якшує покарання і дає підстави застосувати статті 69 і 75 КК України.
Укладену між прокурором та обвинуваченим угоду суд затвердив та призначив молодику покарання у виді позбавлення волі на строк п’ять років, без конфіскації майна, із позбавленням права обіймати певні посади впродовж трьох років.
Водночас суд звільнив від його відбування з іспитовим терміном тривалістю два роки і шість місяців.
Обвинувачений зобов’язаний сплатити на користь державного бюджету процесуальні витрати за проведення експертиз у розмірі 6058 гривень.
На вирок може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua и на Google Новости SUD.UA, а также на наш VIBER, страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.