На Сумщині громадянам приходять фальшиві судові повістки

14:24, 25 марта 2020
Громадян викликають в судові засідання по справам, яких немає у провадженні суду.
На Сумщині громадянам приходять фальшиві судові повістки
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області повідомив про виявлення фейкових (фальшивих) повісток про виклик до суду. Відповідна заява з’явилась у прес-службі суду.

«За останній час зросли випадки розсилання ніби-то «повісток» до суду. Громадян викликають в судові засідання по справам, яких немає у провадженні суду.

Звертаємо увагу громадян, що судова повістка про виклик обов’язково повинна містити:

1) ім’я фізичної особи чи найменування юридичної особи, якій адресується повістка;

2) найменування та адресу суду;

3) зазначення місця, дня і часу явки за викликом;

4) назву справи, за якою робиться виклик;

5) зазначення, як хто викликається особа (як позивач, відповідач, третя особа, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач);

6) зазначення, чи викликається особа в судове засідання чи у підготовче судове засідання, а у разі повторного виклику сторони у зв’язку з необхідністю надати особисті пояснення — про потребу надати особисті пояснення;

7) у разі необхідності — пропозицію учаснику справи подати всі раніше неподані докази;

8) зазначення обов’язку особи, яка одержала судову повістку в зв’язку з відсутністю адресата, за першої можливості вручити її адресату;

9) роз’яснення про наслідки неявки залежно від процесуального статусу особи, яка викликається (накладення штрафу, примусовий привід, розгляд справи за відсутності, залишення заяви без розгляду), і про обов’язок повідомити суд про причини неявки.

Якщо разом із судовою повісткою надсилаються копії відповідних документів, у повістці повинно бути зазначено, які документи надсилаються і про право особи, яка повідомляється, подати заперечення та відповідні докази на їх підтвердження.

Судова повістка про виклик обов’язково містить власноручний підпис відповідального працівника, з зазначенням прізвища судді та ініціалів та унікальний штрих-код, який автоматично присвоюється кожному провадженню в суді.

З огляду на вищезазначену ситуацію, Шосткинський міськрайонний суд Сумської області закликає як учасників судових процесів, так і інших громадян  бути обачними.

Перевірити виклик до суду Ви зможете завжди на офіційному веб-порталі «Судова влада України» офіційний веб-сайт Шосткинського міськрайонного суду Сумської області.

Разом з тим, Шосткинський міськрайонний суд Сумської області звертає Вашу увагу, що судова повістка про виклик до суду не містить розрахункових рахунків для сплати боргу, судового збору, штрафів та ін.», — йдеться у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Укрпошта частково змінює умови вручення та зберігання поштових відправлень крім судових повісток.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Коломієць
    Наталія Коломієць
    суддя Херсонського апеляційного суду
  • Андрій Коротких
    Андрій Коротких
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду