Рада суддів планує провести чергове засідання

15:27, 25 сентября 2020
Засідання відбудеться через кілька тижнів.
Рада суддів планує провести чергове засідання

Голова Комітету з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів РСУ Єгор Краснов повідомив, що Рада суддів планує провести чергове засідання вже за кілька тижнів. Про це він заявив на своїй сторінці у Facebook.

«Чергове засідання Ради суддів України 24 вересня тривало майже десять годин.

З важливого:

1) Як відомо, РСУ надала рекомендації 7 кандидатам - 6 суддям та 1 представниці науки - на одну посаду судді Конституційного суду України по квоті З’їзду суддів.

2) Рада суддів вчергове не погодилась з НАЗК щодо наявності конфлікту інтересів в діях судді. Залишається незмінною Позиція, висловлена в рішенні РСУ від 4 листопада 2016 року № 77, що волевиявлення кожної особи - учасника зборів з обрання суддів на адміністративні посади не може бути підставою для встановлення наявності в діях цих осіб конфлікту інтересів, так само як і не може бути підставою для притягнення до відповідальності за волевиявлення особи під час таємного голосування.

РСУ в черговий раз наголосила, що єдиним компетентним органом щодо врегулювання конфлікту інтересів в діяльності суддів, членів ВККС, голови та заступників голови ДСА, є РСУ. До речі, Меморандум про співпрацю між РСУ та НАЗК був підписаний ще у 2018 році, однак зараз рівень такої співпраці вкрай низький.

3) Питання компенсації суддівської винагороди за час дії відомих обмежень (квітень – серпень 2020 року). РСУ прийняла рішення звернутись до Кабінету міністрів з вимогою при виділення додаткових коштів для компенсації виплат суддівської винагороди судам першої та апеляційної інстанції відповідно до рішення Конституційного Суду України від 28 серпня 2020 року №10-р/2020.

4) На засіданні члени РСУ обговорили наказ Генерального прокурора «Про організацію діяльності прокурорів щодо представництва інтересів держави в суді». Цей наказ дещо збентежив юридичну спільноту, адже фактично встановив обов’язок прокурорів щодо виявлення підстав для подання скарг на суддів у ВРП. Рада суддів звернула увагу представників Офісу Генпрокурора на те, що органи прокуратури не повинні зловживати своїми правами та проводити якийсь цілеспрямовані кампанії із подання скарг на суддів, оскільки вони повинні подаватися тільки у випадках, коли дійсно вбачаються порушення, які можуть мати наслідком притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Необхідно зазначити, що вперше представники Офісу Генпрокурора були присутні на засіданні РСУ та обґрунтовували свою позицію.

Чергове засідання Ради суддів відбудеться вже за кілька тижнів. Тож, працюємо далі...», — заявив він.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що Рада суддів рекомендувала на посади судді КСУ сім кандидатів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Атестація прокурорів місцевих прокуратур: враження прокурорів від іспиту
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталья Панченко
  Наталья Панченко
  судья Киевского окружного административного суда
 • Ирина Пучкова
  Ирина Пучкова
  судья Киевского районного суда Одессы
 • Ирина Шикеря
  Ирина Шикеря
  судья Первомайского районного суда Николаевской области
загрузка...