НАЗК внесло припис голові Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури

15:12, 25 сентября 2020
Підстава для внесення припису — перешкоджання професійній діяльності адвоката-викривача з боку КДКА Харківської області.
НАЗК внесло припис голові Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури

Голова НАЗК Олександр Новіков вніс припис голові Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергію Вилкову на захист адвоката-викривача. Про це інформує пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Підстава для внесення припису — перешкоджання професійній діяльності адвоката-викривача з боку кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) Харківської області», - сказано у повідомленні.

За рішенням КДКА Харківської області адвоката-викривача було притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Його позбавили права займатися адвокатською діяльністю з подальшим виключенням із Єдиного реєстру адвокатів України.

НАЗК встановило, що зазначене рішення стосовно адвоката було ухвалене саме через його повідомлення про корупційне кримінальне правопорушення.

 «Ухвалене рішення КДКА Харківської області є порушенням Закону України «Про запобігання корупції», — розповідає керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач. — Адже закон забороняє створювати перешкоди викривачу в подальшому здійсненні ним професійної діяльності, а також вживати будь-яких дискримінаційних заходів у зв’язку з повідомленням про можливі факти корупційних правопорушень».

НАЗК вимагає скасувати рішення КДКА Харківської області, яким адвоката незаконно притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що НАЗК виписало припис голові Конституційного Суду і загрожує штрафом. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Атестація прокурорів місцевих прокуратур: враження прокурорів від іспиту
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталья Панченко
  Наталья Панченко
  судья Киевского окружного административного суда
 • Ирина Пучкова
  Ирина Пучкова
  судья Киевского районного суда Одессы
 • Ирина Шикеря
  Ирина Шикеря
  судья Первомайского районного суда Николаевской области
загрузка...