Голова Національної поліції України Ігор Клименко в ефірі телеканалу «1+1» розповів, що 92% кримінальних проваджень, які мають відношення до сертифікатів про вакцинацію, стосуються підробки цих документів, передає МВС.
«На сьогодні ми маємо 870 кримінальних проваджень (щодо COVID-сертифікатів), 92% цих проваджень стосуються підробки документів. Потім ідуть шахрайства, несанкціоноване втручання в електронні та комп'ютерні мережі та службові підроблення», — сказав Клименко.
За його словами, понад 70 проваджень стосуються медпрацівників, причетних до підробок документів про вакцинацію. За Законом за це правопорушення передбачено до 5 років позбавлення волі.
«Ще одна категорія порушників — туристичні оператори, які пропонують пакети вже з COVID-сертифікатом», — зазначив голова Нацполіції.
Також Клименко розповів про те, які служби можуть перевіряти в українців наявність сертифікатів вакцинації від коронавірусної інфекції.
«Це і служба Міністерства охорони здоров'я, санітарні лікарні, і Держпродспоживслужба, це і безпосередньо провідники, якщо це стосується залізничного транспорту», — розповів він.
Самі поліцейські можуть вдатися до вибіркової перевірки сертифікатів. Водії громадського транспорту не можуть перевіряти наявність сертифікатів, однак зобов'язані попередити пасажирів про необхідність перевірки та наявність документів про вакцинацію. У ТРЦ сертифікати перевіряє персонал закладів.
Що стосується підроблених сертифікатів про вакцинацію, то чотири тисячі співробітників поліції застосовують спеціальне програмне забезпечення на планшетах для перевірки QR-кодів кожного сертифіката.
Також «Судово-юридична газета» писала, що розробнику фейкової «Дії» запропонували стажування в Мінцифрі.
Додамо, що Сергій Іонушас скликає позачергове засідання правоохоронного Комітету через підробку сертифікатів про вакцинацію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.