Підробка сертифікатів про вакцинацію: навіщо Сергій Іонушас скликає позачергове засідання правоохоронного Комітету

12:35, 27 октября 2021
Правоохоронний Комітет Ради терміново розгляне законопроект про встановлення відповідальності за підробку сертифікатів про вакцинацію.
Підробка сертифікатів про вакцинацію: навіщо Сергій Іонушас скликає позачергове засідання правоохоронного Комітету

В понеділок, 1 листопада 2021 року, буде скликано позачергове засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності. Про це повідомив Голова Комітету Сергій Іонушас під час спільної наради керівників правоохоронних та інших державних органів з питань стану протидії кримінальним правопорушенням у сфері незаконного обігу зброї, бойових припасів та вибухових речовин, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також торгівлі людьми, яка відбулася в Офісі Генерального прокурора під головуванням Ірини Венедіктової.

Таку поспішність Сергій Іонушас пояснив необхідністю розглянути законопроект № 6084 від 23.09.2021 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень». Законопроект ініціював Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, а передав в парламент Кабінет Міністрів України. Ним в кримінальний кодекс запроваджується нова стаття 3213 «Підроблення документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень». Законопроектом пропонується:

 1. Встановлення відповідальності за використання особою завідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років.
 1. Встановлення відповідальності за внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
 1. Встановлення відповідальності за виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, у вигляді штрафу від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до трьох років.

Щоправда, ГНЕУ вважає, що пропозиція законопроекту щодо встановлення кримінальної відповідальності за підроблення документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень (нова ст. 321-3 КК), не виглядає юридично обґрунтованою, оскільки вона охоплюється статтею 358 КК.

Також, Сергій Іонушас назвав інші напрями роботи Комітету. Серед них:

 • напрацювання нового Кримінального кодексу України;
 • комплексні зміни до КПК України;
 • врегулювання питань обігу зброї (законопроекти № 5708 та альтернативний 5708-1);
 • посилення відповідальності за керування транспортом в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння (пропонується виключити статтю 286-1 з Кримінального кодексу, натомість доповнити статтю 286 новими частинами, які містять кваліфікуючі ознаки);
 • криміналізація реклами наркотичних засобів;
 • посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми (стаття 149 КК буде фактично викладена в новій редакції).

Раніше Сергій Іонушас назвав серед пріоритетів у роботі правоохоронного Комітету заветовані Зеленським зміни до КПК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Світлана Харченко
  Світлана Харченко
  суддя Київського окружного адміністративного суду
загрузка...