НАІС впровадив механізм автопролонгації та автоприпинення речового права

19:28, 14 сентября 2020
За допомогою програмних засобів реєстру речових прав на нерухоме майно можна буде провести операцію продовження дії договору.
НАІС впровадив механізм автопролонгації та автоприпинення речового права

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» для таких видів речових прав, як: «право користування (сервітут)», «право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)», «право забудови земельної ділянки (суперфіцій)», «право оренди земельної ділянки», «право користування (найму (оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами», «довірче управління майном», «інше речове право» створило можливість автоматичної пролонгації та автоприпинення. Про це повідомила пресслужба ДП.

Оновлене програмне забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у разі закінчення строку дії, скажімо, договору оренди, відтепер може провести операцію продовження дії договору на той самий строк.

В інтерфейсі програми створено також низку нових полів - «Дата укладання договору (після 2013р.)/Дата державної реєстрації (до 2013 р.)», «Строк:» «рік» «місяць» «день», «Автоматичне продовження дії договору», які є обов'язковими для заповнення у випадку:

 • реєстрації нового іншого речового права (за виключенням перенесення зі спецрозділу або Реєстру прав власності на нерухоме майно);
 • при внесенні змін до старих полів «Строк дії»;
 • заповнення значення поля «Автоматичне продовження дії договору».

Крім того, реалізована можливість додавання до записів та операцій реєстру виключно тих документів, які внесені до блоку «Супровідні документи» в заяві.

Єдине, про що попереджає ДП «НАІС», то це якщо речове право було зареєстровано до оновлення програмного забезпечення, то необхідно внести інформацію про строк дії договору/дату державної реєстрації у нові поля.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталя Кузьменко
  Наталя Кузьменко
  суддя Херсонського окружного адміністративного суду
 • Світлана Яковлєва
  Світлана Яковлєва
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Ковальчук
  Тетяна Ковальчук
  суддя Господарського суду Чернівецької області
 • Марина Мишкіна
  Марина Мишкіна
  суддя Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...