Угорський уряд пообіцяв змінити скандальний підручник з географії з антиукраїнським змістом

20:23, 27 жовтня 2022
Угорських школярів переконують, що в Україні «точиться громадянська війна, до якої Росія не причетна».
Угорський уряд пообіцяв змінити скандальний підручник з географії з антиукраїнським змістом
Малюнок із підручника
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Уряд Угорщини пообіцяв виправити ситуацію з провокативним змістом підручника з географії для 8-класників з антиукраїнським змістом. Про це повідомляє видання InfoPost.

Державний центр розробив підручник географії для 8-го класу, переповнений антиукраїнською пропагандою та перекрученими фактами, здатний налаштувати школярів на вороже ставлення до України.

Держсекретаріат освіти випустив доручення, за яким сторінку з інформацією, яка викликала хвилю обурення, з онлайн-підручника мають вилучити.

Як зазначила голова Української асоціації «Єдність» Вікторія Петровська, державний секретаріат ще не звертався до них із проєктом нової редакції тексту.

«З розмови з представниками урядового кабінету освіти, нам видається, що до цієї частини підручника восьмикласники дійдуть у лютому-березні», – зазначила вона.

За інформацією Infopost, скандальну редакцію підручника було затверджено ще в 2018 році, тобто вже після початку російської агресії 2014, але ще до вторгнення 24 лютого 2022 року.

Самої географії у підручнику небагато і вона з помилками. Наприклад, угорські автори немов позбавили Україну суверенітету над кримськими горами, повідомивши дітям, що Карпати – єдині гори в Україні, «біля підніжжя яких розташовані історичні угорські міста: Унгвар (Ужгород), Мункач (Мукачево), Хуст».

У підручнику угорських школярів переконують, що в Україні точиться громадянська війна, до якої Росія, напевно, не причетна.

«У багатонаціональній Україні розподіл по території національностей дуже нерівномірний. Більшість – це українці за національністю, але на сході країни значна частка росіян, а на Кримському півострові вони становлять більшість. Дві східнослов'янські мови (російська, українська) дуже подібні, а п'ята частина населення розмовляє змішаною російсько-українською мовою. Попри це, дві етнічні групи часто ворогують одна з одною. Їхнє протистояння також спровокувало збройний конфлікт за Кримський півострів, дивіться малюнок», – стверджують угорські «географи».

Допис супроводжується малюнком, на якому Україну розривають російський ведмідь та чоловіки в символіці США і Євросоюзу. Школярів при цьому запитують: «Кому (з них) має належати Україна?»

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Дмитро Татаринов
    Дмитро Татаринов
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Ірина Соломко
    Ірина Соломко
    суддя Чернігівського окружного адміністративного суду