Юридичні поради: як позбутися SMS-спаму?

08:32, 29 червня 2017
Як припинити набридливу розсилку? Якщо Ви маєте претензії до змісту SMS (використовуються перебільшення, неточності і т. д.), то це порушення законодавства про рекламу.
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Хто відправляє SMS з привабливими пропозиціями: контент-провайдери або шахраї? Як припинити набридливу розсилку?

Дуже часто буває так, що, заповнюючи чергову анкету в кафе, ресторані або магазині, Ви надаєте свій дозвіл на передачу персональних даних, а значить, ризикуєте тим, що інформація про Вас може бути передана третім особам для подальшої обробки та розсилки спаму — різних рекламних пропозицій товарів і послуг.

Всі SMS від комерційних компаній не регулюються операторами мобільного зв'язку. Тому, щоб позбавити себе від надокучливого спаму, потрібно безпосередньо звертатися до розповсюджувачів рекламних повідомлень. Якщо розсилка не припиняється, то можна подати скаргу до відповідного уповноваженого органу.

Тут існують два шляхи. Якщо Ви маєте претензії до змісту SMS (використовуються перебільшення, неточності і т. д.), то це порушення законодавства про рекламу. В такому випадку прямуйте до Держспоживінспекції України.

Якщо ж Ви обурені фактом відправки SMS-реклами без Вашої згоди, то це порушення прав особи щодо захисту персональних даних. Значить, потрібно звернутися в Державну службу України з питань захисту персональних даних.

У скарзі необхідно вказати:

 • в чому полягає порушення Ваших прав;
 • текст SMS;
 • контактні дані організації, яка надіслала повідомлення;
 • дату і час відправки SMS.

У заяві до контролюючого органу зробіть акцент на необхідності повідомлення Вам про результати перевірки, зокрема, про те, що Ваші персональні дані були видалені з бази розповсюджувача спаму.

Отже, в черговий раз залишаючи де-небудь інформацію про себе, будьте уважні, адже необережність в даному питанні може коштувати Вам і нервів, і грошей.

Автор:
Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Telegram канал Sud.ua
Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Андрій Грушицький
  Андрій Грушицький
  суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді
 • Алла Корніюк
  Алла Корніюк
  суддя Хмельницького апеляційного суду