Під ознаки закону про олігархів потрапляють близько 86 осіб – Данілов

17:33, 20 липня 2022
Секретар РНБО Олексій Данілов зазначає, що наразі є близько 86 претендентів, аби стати офіційними олігархами, однак не називає прізвищ.
Під ознаки закону про олігархів потрапляють близько 86 осіб – Данілов
Джерело фото: РНБО/Facebook
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Секретар РНБО України Олексій Данілов наголошує, що наразі під ознаки, визначені законом про олігархів, потрапляють близько 86 осіб. Про це він заявив під час наради щодо стану виконання Закону України «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» за участю прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, першого віце-прем’єра Юлії Свириденко, міністра юстиції України Дениса Малюськи, міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського, голови Антимонопольного комітету України Ольги Піщанської, т.в.о. Голови Служби безпеки України Василя Малюка.

О. Данілов нагадав, що цей Закон введено в дію 7 травня поточного року, і рішенням РНБО від 29 червня 2022 року, введеним у дію Указом Президента України від 29 червня 2022 року № 459, затверджено Положення про Реєстр осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), порядок його формування і ведення.

За його словами, Положення визначає реалізацію організаційних засад функціонування системи запобігання надмірному впливу олігархів та порядок застосування заходів впливу до них. Формування та ведення Реєстру забезпечується Апаратом РНБО України.

Учасники наради обговорили інформацію щодо основних етапів формування та ведення Реєстру, а також проблемні питання реалізації згаданого Закону. О. Данілов акцентував на важливості посилення міжвідомчої співпраці для підвищення ефективності його виконання.

За результатами наради дано ряд протокольних доручень Кабінетові Міністрів України, Антимонопольному комітетові України, Службі безпеки України та Національному банкові України.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», 5 листопада 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом закон про олігархів.

Згідно з документом, особою, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархом), вважатиметься фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби масової інформації;

3) є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після дня введення в дію цього закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище;

4) підтверджена вартість активів особи та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є, перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Обов’язок подання декларації про контакти з олігархами або їхніми представниками поширюватиметься на всіх посадових осіб, від рішень яких залежать доля суспільства чи державні рішення.

Закон планувалося ввести в дію протягом 6 місяців після публікації. Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що реєстр олігархів вже готовий. Реалізація закону про олігархів є серед переліку зобов’язань України щодо початку перемовин стосовно вступу до ЄС.

Автор: Ярослав Конощук 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Шуляк
    Олена Шуляк
    голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
  • Ірина Фаловська
    Ірина Фаловська
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді