Європейці скептично ставляться до можливості перемоги України у війні з рф: опитування

12:05, 3 липня 2024
58% українців вважають найбільш вірогідним результатом війни перемогу своєї країни.
Європейці скептично ставляться до можливості перемоги України у війні з рф: опитування
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Більшість українців вірить у перемогу над російськими окупантами, а європейці налаштовані більш скептично. Про це свідчить нове дослідження Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), повідомляє Politico.

До європейців з 14 країн звернулися з питанням про їхнє ставлення до війни в Україні.

Виявилося, що європейці відносяться до війни в Україні з різною ступенею оптимізму: від третини до половини вважають, що війна завершиться мирним врегулюванням через переговори, а 31% думають про можливу перемогу росії. Лише в Естонії більшість опитаних вірили у перемогу України – 38%.

Проте більшість українців (58%) залишаються переконаними, що ЗСУ  здатні до перемоги і можуть розраховувати на підтримку своїх міжнародних союзників. Лише 1% мешканців України вірять у можливість перемоги рф, в той час як 30% бачать урегулювання конфлікту через переговори як найбільш ймовірний сценарій.

Зазначається, що лідери НАТО "навряд чи знайдуть внутрішню підтримку для розгортання військ" серед населення країн-членів. Результати на користь цього коливаються від 4% до 22% у різних країнах.

У питанні витрат на оборону виявлено, що більшість країн не підтримують збільшення своїх внесків, за винятком Польщі (де 53% підтримують збільшення), Естонії (45%), Швеції (41%) і Німеччини (40%).

Проте значна частина європейців залишається прихильником участі у війні через інші канали, такі як технічна підтримка і збільшення постачань військової техніки та боєприпасів.

Тільки в Болгарії, Греції та Італії більшість мешканців – 63%, 54% і 53% відповідно – вважають, що збільшення поставок боєприпасів та зброї в Україну є "невдалим рішенням".

Також у Європі існує розбіжність у поглядах на переваги вступу України до ЄС. Найбільше підтримують Португалія, Естонія, Швеція, Іспанія та Польща, в той час як найбільш скептично налаштовані до цієї ідеї Німеччина, Болгарія, Чехія та Франція.

Майже дві третини українців (64%) переконані, що членство в ЄС має таку саму важливість для майбутнього їхньої країни, як і членство в НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Сьогодні день народження святкують
  • Іванна Климпуш-Цинцадзе
    Іванна Климпуш-Цинцадзе
    голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу
  • Маргарита Цховребова
    Маргарита Цховребова
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Собина
    Ольга Собина
    суддя Сумського апеляційного суду