Комітет адвокатської етики розглянув питання захисту прав адвокатів

13:00, 22 марта 2019
Андрій Циганков розповів про правила адвокатської етики.
Комітет адвокатської етики розглянув питання захисту прав адвокатів

Правила адвокатської етики повинні не лише визначати відносини між адвокатами та регулювати їх поведінку, але також бути інструментом захисту від протиправних дій з боку окремих посадових осіб державних органів. Про це заявив голова комітету з питань адвокатської етики Національної асоціації адвокатів України адвокат Андрій Циганков.

«Чому ми виходимо з того, що Правила адвокатської етики — це винятково для адвокатів? Ми регулярно фіксуємо порушення етичного характеру зі сторони слідчих, прокурорів, суддів, інших представників держави. Наприклад, коли на декілька годин затримується початок судового засідання, або коли слідчі чи прокурори дозволяють собі відверто неетичну поведінку по відношенню до захисника. Правила адвокатської етики можуть і повинні стати інструментом для захисту прав адвоката і в цьому контексті» зазначив голова комітету.

Також на засіданні серед інших було обговорено питання формування недобросовісної практики отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Зокрема, члени комітету дійшли згоди звернутися до Національної асоціації адвокатів України, регіональних рад адвокатів та кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури з пропозицією вивчити це питання та прийняти відповідне рішення.

«Має місце практика складання кваліфікаційного іспиту претендентами на отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у регіонах, в яких вони в дійсності не проживають, працюючи водночас на умовах повного робочого дня в іншому регіоні» підкреслив адвокат.

У засіданні комітету та обговоренні питань взяли участь члени комітету, в тому числі шляхом дистанційного включення, а також голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Києва Ігор Орлов.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, як підготуватися до судового засідання, щоб не викликати гнів учасників. 

Також ми повідомляли про адвокатську монополію на представництво в судахУ нових редакціях процесуальних кодексів передбачено докорінні зміни у багатьох судових процедурах.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Богдан Львов
  Богдан Львов
  заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Кудрявцева
  Тетяна Кудрявцева
  суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Володимир Погребняк
  Володимир Погребняк
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Анатолій Осетинський
  Анатолій Осетинський
  суддя Вищого господарського суду України у відставці, заступник Голови ВГСУ у 1991–2013 рр.
 • Наталія Богацька
  Наталія Богацька
  голова Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...