Китай охопили протести через ковідні обмеження: люди вимагають відставки Сі Цзіньпіна

13:13, 28 листопада 2022
Каталізатором стала пожежа у багатоквартирному будинку з великою кількістю загиблих, люди кажуть, що встановлені владою заходи проти COVID-19 завадили пожежникам оперативно вести гасіння і дістатися до мешканців.
Китай охопили протести через ковідні обмеження: люди вимагають відставки Сі Цзіньпіна
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У Китаї спалахнули масові протести проти карантинних заходів, які переростають в антиурядові, протестувальники скандують антиурядові гасла та вимагають відставки лідера республіки Сі Цзіньпіна. Про це пише BBC.

Протести були викликані смертельною пожежею в Урумчі, столиці крайнього західного регіону Сіньцзян. В результаті пожежі в багатоквартирному будинку загинуло щонайменше 10 людей і 9 отримали поранення.

Відеозаписи інциденту показали, що заходи ізоляції завадили пожежникам дістатися до потерпілих, що призвело до громадського гніву.

Люди покладають відповідальність на владу, яка проводить політику "нульового ковіду" і майже три роки замість того, щоб будувати більше лікарняних відділень інтенсивної терапії та наголошувати на необхідності вакцинації, вкладала величезні ресурси в засоби масового тестування, карантину та ізоляції". 

Наразі ЗМІ підтвердили демонстрації щонайменше в 16 місцях по всій країні - в тому числі в двох найбільших містах Китаю, столиці Пекіні і фінансовому центрі Шанхаї.

У Шанхаї в суботу сотні людей зібралися на Урумчі-роуд, названій на честь міста у Сіньцзян. Багато хто тримав у руках чисті аркуші білого паперу - символічний протест проти цензури - і скандував: "Потрібні права людини, потрібна свобода".

Дехто також вигукував заклики до Сі Цзіньпіна "піти у відставку".

Політика "нульового ковіду" Китаю особливо гостро відчувається в Шанхаї, де двомісячна ізоляція на початку цього року залишила багатьох людей без доступу до продуктів харчування, медичної допомоги та інших основних товарів, що посіяло глибоке громадське обурення.

До вечора 27 листопада масові демонстрації поширилися на Пекін, Ченду, Гуанчжоу і Ухань, де тисячі жителів вимагали не лише припинення обмежень, пов'язаних з коронавірусом, а й політичних свобод.

Мешканці деяких закритих районів руйнували бар'єри і виходили на вулиці.

Протести також відбулися в університетських містечках, в тому числі в престижних закладах Пекінського університету і Університету Цінхуа в Пекіні, а також в Китайському університеті зв'язку в Нанкіні.

 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Нестандартний підхід до поділу майна та отримання аліментів при розлученні – прямий ефір
Telegram канал Sud.ua
Нестандартний підхід до поділу майна та отримання аліментів при розлученні – прямий ефір
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Оксана Фанда
    Оксана Фанда
    суддя Господарського суду Івано-Франківської області
  • Сергій Ківалов
    Сергій Ківалов
    народний депутат України III-VIII скликань
  • Людмила Юхтенко
    Людмила Юхтенко
    суддя Одеського окружного адміністративного суду