В Естонії виключатимуть зі шкіл та дитсадків дітей українських біженців: названі умови

22:00, 17 квітня 2024
Естонія розглядає нові правила для українських дітей у школах та дитсадках.
В Естонії виключатимуть зі шкіл та дитсадків дітей українських біженців: названі умови
Джерело фото: ERR
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Естонська влада прийняла рішення про можливість виключення дітей українських біженців зі шкіл та дитячих садків, якщо вони покинули країну без попередження закладу освіти. Цей крок підтримали 70 депутатів парламенту країни.

Як зазначає ERR, раніше діти могли бути виключені лише на підставі заяви від їх батьків. За новим рішенням, якщо дані про місце проживання українських школярів у реєстрі населення виявляться відсутніми, їх можуть відрахувати.

Крім цього, відтепер закон передбачатиме повний перелік підстав для виключення з дитячих садків або професійних навчальних закладів, що раніше було відсутнім.

З 1 вересня всі школи, де раніше викладали російською мовою, повністю перейдуть на естонську. Це заходить у силу також для українських дітей, які навчаються рідною мовою. Вони мають перейти на здобуття освіти державною мовою Естонії з осені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Андрій Задорожний
    Андрій Задорожний
    голова комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Євгеній Сидоров
    Євгеній Сидоров
    суддя Шевченківського районного суду міста Києва