Навіть найсправедливіший суд не застрахований від помилки, — Генеральний секретар ООН

10:38, 11 жовтня 2017
Багато країн порушують свої міжнародні зобов'язання, приховуючи інформацію від сім'ї страченого
Навіть найсправедливіший суд не застрахований від помилки, — Генеральний секретар ООН
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Про це заявив Генеральний секретар ОНН Антоніу Гутерреш, виступаючи на заході, приуроченому до Всесвітнього дня проти смертної кари.

За даними організації «Міжнародна амністія», найбільше число страт в минулому році відбулося в Китаї, Ірані, Саудівській Аравії та Іраку. Про це повідомляє Центр новин ООН.

«Смертний вирок не допомагає жертвам і не запобігає злочинам, а суд — хай навіть найсправедливіший — не застрахований від помилки», — заявив Антоніу Гутерреш. Він з гордістю відзначив, що його рідна Португалія одна з перших — ще 150 років тому — відмовилася від смертних вироків.

«Близько 170 країн заборонили або припинили страти. Минулого місяця дві африканські країни — Гамбія і Мадагаскар — зробили важливі кроки в напрямку остаточного скасування смертної кари. У 2016 році число страт по всьому світу знизилося на 37 відсотків у порівнянні з попереднім роком. Сьогодні 87 відсотків страт припадає на чотири країни», — сказав Антоніу Гутерреш.

Глава ООН також нагадав, що, відповідно до міжнародних стандартів у галузі прав людини, процес приведення у виконання смертного вироку повинен бути прозорим. За його словами, багато країн порушують свої міжнародні зобов'язання, приховуючи інформацію від сім'ї страченого.

У своєму виступі Антоніу Гутерреш звернувся до всіх країн із закликом відмовитися від смертних вироків. Він підкреслив, що цьому варварському покаранню не повинно бути місця в XXI столітті.

Нагадаємо, в лютому цього року в Єгипті після заворушень на футбольному матчі десять уболівальників засуджені до смертної кари, ще десять осіб отримали термін в 15 років ув'язнення, 14 уболівальників проведуть у в'язниці десять років, ще 15 осіб — п'ять років.

Раніше повідомлялося, що в Арканзасі вперше за 12 років стратили засудженого.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Богдан Гриновецький
    Богдан Гриновецький
    голова Івано-Франківського апеляційного суду
  • Ігор Смолій
    Ігор Смолій
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва