Комітет з питань правової політики розглянув на засіданні проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення окремих положень про проведення конкурсного відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України (реєстр. №9225 від 19 квітня 2023 року), поданий народним депутатом України Д. Масловим та іншими народними депутатами та рекомендував Верховній Раді включити законопроєкт до порядку денного дев’ятої сесії, і за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу.
«Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах» від 13.12.2022 року №2846-IX було суттєво змінено процедуру конкурсного добору кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України.
Водночас, у висновку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) від 16-17 грудня 2022 року, який був оприлюднений після ухвалення Верховною Радою України Закону №2846-IX, а також у листі щодо аналізу відповідності Закону №2846-IX, який був підготовлений Венеційської комісією 25 січня 2023 року, Комісія висловила свої додаткові рекомендації щодо порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України.
Також Венеційська комісія вкотре наголосила на важливості запровадження механізму відбору суддів Конституційного Суду України, який забезпечить найвищий рівень незалежності та неупередженості Суду.
Законопроєкт розроблено з метою уточнення окремих положень про проведення конкурсного відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України шляхом внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України, Регламенту Верховної Ради України, законів України «Про Конституційний Суд України», «Про правовий режим воєнного стану».
На думку членів Комітету, реалізація законопроекту забезпечить однозначне розуміння та правозастосування окремих положень Закону України «Про Конституційний Суд України», а також виконання додаткових рекомендацій Венеційської комісії, які Комісія висловила у висновку від 16-17 грудня 2022 року та листі від 25 січня 2023 року», - сказано у повідомленні.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.