Кабмін доручив ОВА евакуйовувати дітей із притулків, які розташовані в зоні бойових дій

18:31, 1 червня 2023
Мова йде про заклади, , які розташовані в зоні бойових дій менш ніж за 50 км від кордону з росією та менш ніж за 100 км від тимчасово окупованої території.
Кабмін доручив ОВА евакуйовувати дітей із притулків, які розташовані в зоні бойових дій
Фото: kmu.gov.ua
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

1 червня Уряд ухвалив низку рішень, що спрямовані на посилення захисту прав та безпеки дітей в Україні. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Врегульовуємо питання тимчасової евакуації та повернення за місцем постійного проживання дітей, які навчаються в закладах цілодобового перебування. Ідеться про будинки дитини, спецзаклади освіти, притулки для дітей, будинки-інтернати», — зазначив очільник Уряду.

Кабінет Міністрів також доручив обласним військовим адміністраціям евакуйовувати дітей із закладів, які розташовані в зоні бойових дій менш ніж за 50 км від кордону з росією та менш ніж за 100 км від тимчасово окупованої території.

Крім того, Уряд вніс зміни до низки постанов щодо усиновлення дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, переміщених із зони бойових дій або тимчасово окупованих територій.

«Знімаємо бюрократичні перепони щодо влаштування їх до будинків сімейного типу та до прийомних родин, зокрема за кордоном, та щодо повернення їх в Україну. Водночас удосконалюємо систему обліку таких дітей», — сказав Денис Шмигаль.

Додатково Уряд розширив право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Зокрема, спрощено процедуру для тимчасово переміщених дітей.

Як підкреслив Прем’єр-міністр, цей статус після перемоги України дозволить дитині претендувати на компенсацію від держави-агресора.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч
Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч
Сьогодні день народження святкують
 • Наталія Мричко
  Наталія Мричко
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Любов Маруліна
  Любов Маруліна
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Богдан Санін
  Богдан Санін
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва