У парламенті розповіли, що процедура примусової мобілізації чоловіків у громадських місцях, відома також як «бусифікація», дискредитує ідею служби у лавах Збройних Сил України.
Також у Верховній Раді повідомили, що органи військового управління фактично порушили досягнуту у травні домовленість про припинення примусової мобілізації у громадських місцях в обмін на розширення повноважень стосовно проведення мобілізаційних заходів.
«Ми домовлялися з Генеральним штабом, з Міністерством оборони у травні — шановні, ми збільшуємо ваші повноваження й зобов'язання органів місцевого самоврядування і виконавчої влади. Але ви припиняєте застосовувати силу, ми припиняємо бачити в медіа крадіжку людей з вулиць – коли людей беруть за ноги, руки», - розповіла в інтерв’ю NV народний депутат, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська («Голос»).
Народний депутат повідомила, що у деяких регіонах (Закарпатська область, Одеська область, Чернівецька область) примусова мобілізація на вулицях набула системний характер.
«Це просто ганебно, це антиреклама служби у Збройних Силах», - зазначила Соломія Бобровська.
Внаслідок «бусифікації», за словами народного депутата, у лавах ЗСУ опинялися люди, які згідно до вимог закону не повинні були бути мобілізованими взагалі – багатодітні батьки, громадяни з інвалідністю тощо.
«У підсумку проблеми з громадянами, яких набрали з вулиць, доводиться вирішувати командирам учбових центрів, у тому числі питання судових процесів», - розповіла Соломія Бобровська.
Як додала народний депутат, коли Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки поцікавився, чи є відповідальність за «бусифікацію» для керівників ТЦК та СП, то виявилося, що факти притягнення їх до відповідальності носять поодинокий характер.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.