Постанову про локдаун парламент може розглянути вже наступного тижня – Разумков

10:21, 10 ноября 2020
Рада може протягом наступного пленарного тижня розглянути проект постанови щодо своєчасного інформування та вжиття урядом необхідних заходів у разі запровадження локдауну.
Постанову про локдаун парламент може розглянути вже наступного тижня – Разумков

Вже наступного пленарного тижня парламент розглянути проєкт постанови щодо своєчасного інформування та вжиття урядом необхідних заходів у разі запровадження локдауну. Про це Голова Верховної Ради Дмитро Разумков сказав в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Я думаю, що колеги не будуть заперечувати щодо цієї постанови. Я впевнений, ми зможемо обговорити її на погоджувальній раді наступного понеділка і розглянути на наступному пленарному тижні», – зазначив Дмитро Разумков.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано проєкт Постанови №4320 «Про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів з метою належної підготовки до такого посилення».

Проєкт Постанови передбачає, що Кабінету Міністрів України у разі виникнення необхідності запровадження на всій території України чи на території окремого регіону (адміністративно-територіальної одиниці) заборони:

 • регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном у міському сполученні;
 • відвідування закладів освіти здобувачами освіти;
 • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури;
 • приймання відвідувачів у кінотеатрах;
 • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
 • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
 • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення;
 • покидати місця свого проживання.

Для запобігання поширенню COVID-19:

1) запроваджувати на відповідній території більше одного із зазначених заходів виключно за умови оприлюднення відповідного рішення про це не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку їх дії;

2) не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії двох і більше зазначених заходів проінформувати про програми (заходи), що будуть запроваджені (вжиті) для підтримки вразливих груп населення, працівників та суб’єктів господарювання, зокрема щодо організації перевезень працівників до місця роботи та у зворотному напрямку;

3) не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії двох і більше зазначених заходів внести до Верховної Ради України проєкт Закону України щодо надання державної підтримки та пільг населенню та суб’єктам господарювання, які зазнають негативних наслідків у зв’язку з посиленням протиепідемічних заходів.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що за минулу добу в Україні зафіксовано 10 842 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 410, медпрацівників – 445). 

Також ми писали, що голова МОЗ Максим Степанов назвав ситуацію з коронавірусом в Україні «близькою до катастрофи» та повідомив, що у разі її погіршення лікарі будуть «сортувати» хворих.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Дмитро Матохнюк
  Дмитро Матохнюк
  суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
 • Галина Юровська
  Галина Юровська
  суддя Конституційного Суду України
загрузка...