Відповідає на складні питання краще за Google, пише код і книги: створили нейромережу ChatGPT

19:24, 19 грудня 2022
Новий алгоритм пише тексти «майже як людина».
Відповідає на складні питання краще за Google, пише код і книги: створили нейромережу ChatGPT
Фото: citizen.co.za
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Компанія OpenAI представила свій новий чат-бот ChatGPT, який працює під керуванням штучного інтелекту, пише CNBC.

Зазначається, що він швидко став дуже популярним у користувачів, іноді навіть надто популярним, що призвело до перебоїв у роботі. Тексти, які він створює, називають настільки добрими, що їх не можна відрізнити від написаних людиною.

Але тільки написанням текстів можливості бота не обмежуються, він може підтримати розмову, яку веде користувач. Популярність та ефективність ChatGPT настільки висока, що виникають питання, чи може він замінити Google та інші пошукові системи та назавжди змінити спосіб, який ми використовуємо для пошуку інформації.

Працівники Google розглядають таку загрозу як реальну і навіть називали ChatGPT «втраченою можливістю» для компанії.

ChatGPT може також писати код. На даному етапі ШІ навряд чи може замінити розробника, але здатний йому допомогти при великій кількості завдань. Нейромережу можна попросити оптимізувати чи переписати фрагмент коду чи, наприклад, пояснити допущену помилку.

Чат-бот допоможе авторам креативних текстів, що опинилися в безвиході. Один із найбільш вражаючих прикладів у цій галузі з'явився завдяки дизайнеру, який за два дні зробив книгу з нуля. Текст написала ChatGPT, а ілюстрації згенерував ШІ-фоторедактор Midjourney. Автор зробив і вже опублікував книгу, що вже вийшла на Amazon.

ChatGPT можна використовувати і в ситуаціях простіших. Наприклад, якщо потрібно за кілька секунд написати есе на історичну тему (щоправда, не варто забувати про перевірку, тому що нейромережа легко може виглядати переконливо, але переплутати всі факти).

Головна претензія до ChatGPT на цій стадії пов'язана з тим, що вона не завжди говорить правду. Звичайно, якщо це помітити, то ШІ-співрозмовник можна виправити наступним повідомленням у діалозі. Після цього він навіть здатний заперечити своє попереднє твердження.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд