У середу, 15 травня, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах» (законопроект №8244). Про це повідомила Державна служба України з питань праці.
Основні положення нововведень:
- Законом передбачається визначення і процедура правонаступництва у трудових відносинах.
- Надано тлумачення понять у розумінні КЗпП України таких як «передача суб’єкта господарювання», «відчужувач», «набувач».
- При передачі суб’єкта господарювання трудові відносини працівників продовжуються із набувачем. Права і обов’язки за трудовими договорами між працівниками і відчужувачем, що існували, переходять до набувача.
- При передачі суб’єкта господарювання статус і функції виборного органу первинної профспілкової організації зберігаються на тих же самих умовах і підлягають виконанню тих же самих умов, які існували до переходу прав і обов'язків від відчужувача до набувача.
- Відчужувач та набувач зобов’язані не пізніше 10 робочих днів до передачі суб'єкта господарювання повідомити виборний орган первинної профспілкової організації про:
▪ дату або орієнтовну дату передачі суб’єкта господарювання;
▪ причини передачі суб’єкта господарювання;
▪ правові, економічні та соціальні наслідки передачі суб’єкта господарювання для працівників;
▪ будь-які заходи, передбачені стосовно працівників.
Про зміни істотних умов праці, спричинених передачею суб’єкта господарювання, працівника слід повідомити не пізніше ніж за два місяці.
У разі звільнення працівника через зміну істотних умов трудового договору на шкоду працівникові роботодавець вважається таким, що несе відповідальність за завершення трудового договору або трудових відносин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.