В яких фахівцях зацікавлені роботодавці

15:00, 30 серпня 2017
У вересні найчастіше шукають управлінців і кваліфікованих фахівців, так як в зв'язку з ростом економіки багато нових бізнесів відкриваються до осені, щоб відразу почати активно працювати.
В яких фахівцях зацікавлені роботодавці
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Новий діловий сезон, який на кадровому ринку бере початок з середини вересня, піднесе претендентам приємні сюрпризи. У липні кількість вакансій зросла на 44% в порівнянні з січнем, розповідає 112.ua HR-експерт компанії Rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Директор з розвитку сайту пошуку роботи Work.ua Сергій Марченко пояснює, що з настанням осені припиняється велика частина сезонних робіт і різкого стрибка кількості вакансій немає. Наприклад, в 2016 році на початок серпня роботодавці Work.ua розмістили 80 841 вакансію, а на початок вересня їх стало 83 088, що становить 2,7% зростання.

Менеджери з продажу в тренді

Найбільш популярними на ринку праці є фахівці виробничої сфери та менеджери з продажу, каже Тетяна Пашкіна. Менеджерів з продажу, по роботі з роздрібними магазинами або мережами супермаркетів найактивніше розшукують компанії в сфері FMCG (товари повсякденного попиту, — прим. ред.), і деякі готові брати фахівця навіть без досвіду роботи.

«Ми вже три місяці не можемо закрити вакансію менеджера в канал HoReCa (робота з кафе, барами та ресторанами) і готові розглядати фахівців навіть з інших галузей. Але поки це не дає ніякого результату», — нарікає HR-директор великої продовольчої компанії, який побажав залишитися неназваним. Вона додає, що вже через кілька годин після публікації резюме потенційному претендентові приходять відразу близько десятка дзвінків з різних компаній. У цьому сегменті як правило найвища плинність кадрів, що і пов'язане з перманентним дефіцитом.

Восени найчастіше шукають управлінців і кваліфікованих фахівців, додає Сергій Марченко, зазначивши, що в даний час у зв'язку з ростом економіки багато нових бізнесів відкриваються до осені, щоб відразу почати активно працювати.

«Тому багато найму роботодавці віддають в аутсорсинг — рекрутингові та аутстаффінгові компанії, що допомагають оперативно і гарантовано знайти потрібного фахівця. Практика показує, що іноді ефективніше заплатити за підбір фахівця, зате з його допомогою заробити набагато більшу суму», — підкреслює він.

За даними консалтингової компанії JLL в Україні, за перше півріччя в Києві орендовано 90,5 тис. кв. м приміщень, з яких 54,2 тис. кв. м прийшлися на другий квартал. Обсяг угод такий же, як і в першому півріччі 2016 року і порівнянний з докризовими показниками. Для порівняння: в першому півріччі 2014-2015 рр. укладено приблизно в два рази менше договорів по оренді приміщень. Активніше за інших в Києві розвиваються IT-компанії, велика частина яких працює із зарубіжними замовниками.

«У Києві розширюють присутність як великі міжнародні структури, так і локальні IT-гравці. Ми очікуємо, що сектор інформаційних технологій продовжить превалювати в структурі угод до кінця року. При цьому позитивним сигналом є пожвавлення сегмента бізнес-послуг внаслідок відновлення макроекономічних показників», — розповідає керівник відділу офісних площ компанії JLL (Україна) Олександра Глобіна.

Зарплати стають вище

Активізація на ринку праці змусила роботодавців підвищити зарплати. За даними дослідження компанії HeadHunter, в першому півріччі 44% роботодавців підвищили рівень окладів. У 23% українських компаній фінансову винагороду за роботу підвищили всім співробітникам без винятку. Також підвищення заробітних плат отримали цінні фахівці і фахівці, які виконали плани і показали високі результати — у 11% і 10% компаній відповідно, говориться в звіті HeadHunter.

Якщо в січні роботодавці Work.ua пропонували претендентам в середньому 6 379 грн в місяць, то на початок серпня пропозицію роботодавців — 8 113 грн. Це 21,4% зростання за 8 місяців, і це вже відчутно.

«Хоча це все одно менше, ніж претенденти хочуть заробляти. Зараз українці в середньому вказують в своїх резюме бажану зарплату в 9 283 грн (в середньому)», — говорить Сергій Марченко. Цю ж тенденцію підтверджують і в HeadHunter. Згідно з аналізом бази вакансій і резюме, які розміщені на hh.ua, середня заробітна плата по зарплатних очікуваннях претендентів становить 9,8 тис. грн, а ось по вакансіях (середня з/п, яку готові платити по ринку праці роботодавці) становить 8 тис. грн на місяць.

«Очевидно, що в другому півріччі продовжиться економічне зростання, і, як його наслідок, попит на фахівців буде рости. Позитиву додає підвищення кредитного рейтингу України агентством Moody`s до рівня Caa2 з позитивним прогнозом динаміки. Оздоровилася банківська система, в неї повернулися гроші. Очевидно, у рекрутерів додасться головного болю в пошуку фахівців, а самі фахівці можуть розраховувати на подальше підвищення заробітних плат через дефіцит на ринку», — говорить Сергій Марченко.

Проблеми на українському ринку праці посилилися після введення «безвіза» з ЄС в середині липня, що дозволило багатьом українцям виїхати на заробітки до сусідньої Польщі на 90 днів.

«Заробітні плати в країнах Східної Європи в два-три рази вище, ніж в Україні. Роботодавець часто забезпечує житлом і обідами, що дозволяє непогано заощадити, — описує переваги роботи за кордоном співробітниця компанії з пошуку персоналу для роботи за кордоном. — І це дає результат».

Все більше українців зацікавлені отримати вакансію за кордоном, що негативно відбивається на українських роботодавцях. Їм все складніше знайти кваліфікованого співробітника.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що середня зарплата по Україні за 2017 р. збільшилася на 37,9%.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що головний пріоритет в наступному році — підвищення оплати праці працівникам навчальних закладів.

Також, випускникам педінститутів заплатять за працевлаштування за фахом, тільки за умови укладення договору про роботу в певних навчальних закладах.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Сьогодні день народження святкують
  • Олексій Іванов
    Олексій Іванов
    суддя Центрального апеляційного господарського суду