У Раді зареєстрували законопроєкт про захист освітньо-інформаційного простору від впливу «руського міра»

08:00, 5 серпня 2022
Пропонується передбачити заборону використання в освітніх програмах навчальної літератури, джерел інформації держави-агресора.
У Раді зареєстрували законопроєкт про захист освітньо-інформаційного простору від впливу «руського міра»
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Група народних депутатів з фракцій монобільшості та опозиції зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №7633 про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання джерел інформації держави-агресора або держави-окупанта в освітніх програмах, в науковій та науково-технічній діяльності, яким пропонується передбачити захист освітньо-інформаційного простору від впливу «руського міра».

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 6 Закону «Про освіту» та закріпити положення про «захист освітньо-інформаційного простору України від впливу російського імперіалізму, який став основою загарбницької геополітичної доктрини «руського міра».

Змінами до статті 33 Закону про освіту пропонується визначити, що складові освітньої програми не можуть містити посилання на навчальну літературу, джерела інформації, видані на території, державною мовою, громадян(к)ами та юридичними особами РФ.

При цьому пропонується передбачити винятки для цих положень, а саме для:

- освітніх програм з навчанням мовою національної меншини;

- використання для ілюстрування, пояснення та критичного аналізу явищ, що відбуваються в державі-агресорці чи окупантці;

- освітніх програм, зміст яких охоплює вивчення держави-агресорки чи окупантки за умови критичного аналізу цих джерел.

Аналогічні положення пропонується закріпити і у Законі України «Про наукову і науково-технічну діяльність», зазначивши тут також як виняток дисципліни, створені для вивчення мови корінного народу, національної меншини, та закріпивши положення про те, що держава сприяє виданню та поширенню джерел інформації у сфері наукової та науково-технічної діяльності державною мовою.

При цьому, відповідно до перехідних положень, закон набирає чинності через п’ять років після опублікування. Як зазначається у пояснювальній записці встановлюється п’ятирічний перехідний період для зміни програм.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Верховна Рада ухвалила законопроєкт, згідно з яким, зокрема, РФ визнається державою-терористом.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор: Ярослав Конощук

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Сьогодні день народження святкують
  • Дмитро Луспеник
    Дмитро Луспеник
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді, секретар Пленуму Верховного Суду
  • Олег Кравців
    Олег Кравців
    суддя Львівського окружного адміністративного суду
  • Любов Калініченко
    Любов Калініченко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Тетяна Гребенюк
    Тетяна Гребенюк
    член Ради суддів України, суддя Господарського суду Харківської області
  • Олена Істоміна
    Олена Істоміна
    суддя Східного апеляційного господарського суду