Уряд пропонує прибрати норму про встановлення ним фіксованих цін на соціально значущі товари, які визнаються гуманітарною допомогою

11:49, 9 вересня 2022
За словами Юлії Свириденко, це необхідно для упорядкування ціноутворення під час проведення імпортних операцій та на імпортні товари.
Уряд пропонує прибрати норму про встановлення ним фіксованих цін на соціально значущі товари, які визнаються гуманітарною допомогою
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Уряд збирається впорядкувати ціноутворення під час проведення імпортних операцій та на імпортні товари.

Наразі у законодавстві прописано, що Уряд має затверджувати перелік соціально значущих продуктів харчування, лікарських засобів та медичних виробів із встановленням фіксованих цін та перелік окремих категорій товарів, у тому числі підакцизних, які визнаються гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку.

Кабмін пропонує прибрати із закону норму про встановлення фіксованих цін і викласти її так:

«Кабінету Міністрів України невідкладно затвердити перелік соціально значущих продуктів харчування, лікарських засобів та медичних виробів, окремих категорій товарів, у тому числі підакцизних, які визнаються гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку».

Такі зміни передбачені новим законопроектом Уряду «Про внесення зміни до розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» 8013. Законопроект підписала перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Зазначені зміни дозволять впорядкувати законодавство у сфері ціноутворення під час проведення імпортних операцій із забезпеченням Кабінетом Міністрів України внутрішнього ціноутворення на соціально значущі товари відповідно до норм Закону України «Про ціни та ціноутворення», - вважають у Кабміні.

Нагадаємо, у березні 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану №2118-IX, яким доручила Кабінету Міністрів України невідкладно затвердити перелік соціально значущих продуктів харчування, лікарських засобів та медичних виробів із встановленням фіксованих цін та перелік окремих категорій товарів, у тому числі підакцизних, які визнаються гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку.

Проте, як зазначає Уряд, Законом «Про ціни і ціноутворення» державне цінове регулювання імпортних товарів, зокрема шляхом встановлення Кабінетом Міністрів України фіксованих цін, не передбачено.

Відповідно до Закону про ціни під час проведення експортних (імпортних) операцій у розрахунках з іноземними суб’єктами господарювання застосовуються контрактні (зовнішньоторговельні) ціни, що формуються відповідно до цін і умов світового ринку. Міждержавний обмін товарами здійснюється за цінами, визначеними відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до норм Закону про ціни у сфері внутрішнього ціноутворення на товари, що мають істотну соціальну значущість, зокрема продукти харчування, лікарські засоби і медичні вироби, Кабінет Міністрів України постановами:

- від 22.04.2020 № 341 “Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення” затвердив Перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість. Державне регулювання цін на вищезазначені товари здійснюється шляхом декларування зміни роздрібних цін;

- від 09.12.2020 № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” на 7 найменувань соціально значимих продовольчих товарів установив граничний рівень торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більш як 10% з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу;

- від 25.03.2009 № 333 “Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення” затвердив Національний перелік основних лікарських засобів.

«Ураховуючи викладене, пункт 4 розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону 2118 потребує внесення відповідних змін», - зазначає Юлія Свириденко.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Сергій Воловик
    Сергій Воловик
    голова Сумського окружного адміністративного суду
  • Едуард Смілянець
    Едуард Смілянець
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду