Парламент доручив Уряду розробку нового порядку бронювання, який має включати критерії віднесення підприємств до критичних

08:57, 5 листопада 2022
Рада врахувала вимоги бізнесу і дозволила проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки.
Парламент доручив Уряду розробку нового порядку бронювання, який має включати критерії віднесення підприємств до критичних
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Уряд отримає повноваження на розробку нового порядку бронювання, який повинен буде включати критерії віднесення підприємств до критичних.

Крім того, буде дозволено проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Відповідні зміни, на яких наполягав бізнас, враховані у законі, який Верховна Рада 4 листопада прийняла в цілому (законопроект 7687 щодо порядку бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації).

Нагадаємо, що зараз бронювання працює з обов’язковою умовою виконання мобілізаційних завдань. Водночас, як зазначають представники бізнесу, отримати такі завдання практично неможливо, оскільки на рівні місцевої влади їх або взагалі не напрацювали, або напрацювали в дуже невеликій кількості.

«З початку березня Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану», якою була проваджена відповідна процедура.

В той самий час, на превеликий жаль, практична реалізація процедури фактично суттєво загальмувалась з початку травня у зв’язку з неможливістю виконання певних положень, зокрема, укладання договорів на мобілізаційні завдання, яких, у більшості випадків, просто не виявилося на рівні органів місцевої влади. Окрім того, навіть у випадку наявності такого завдання, час погодження бронювання органами влади на практиці становить 5-6 тижнів, що, на переконання бізнесу, є надзвичайно довго, адже у підприємців планування діяльності відбувається на тиждень-два.

Неодноразово виникали й неузгодженості стосовно формату документа, яким підтверджується таке бронювання, та необхідних віз і реквізитів на ньому, питання з виїздом заброньованих працівників за кордон у виробничих цілях, не зважаючи на наявність усіх передбачених законодавством документів.

Така невизначеність підходу зі сторони органів державної влади не лише створює некомфортні умови для роботи бізнесу, але і суттєво сповільнює роботу і так в непрості часи. Безумовно, бізнес розуміє всю складність ситуації, в якій опинилась країна, органи державної влади, власне, як і бізнес. Безумовно, аби з нею справитись потрібна ефективна  робота на фронті, але й економіка та бізнес мають працювати також, адже без економічної стійкості країні встояти буде важко», - зазначали у EBA.

Після внесення змін стаття 25 Закону про мобілізацію «Організація і порядок бронювання військовозобов’язаних» буде містити такі положення.

Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:

1) в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;

2) на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);

3) на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;

4) на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Військовозобов’язані, зазначені у частині першій цієї статті, не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.

Порядок та організація бронювання, переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України. Під час дії воєнного стану бронювання військовозобов’язаних може також здійснюватися за списком військовозобов’язаних, поданим у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку відповідним органом державної влади, іншим державним органом, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією, зазначеними в частині першій цієї статті.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автор: В’ячеслав Хрипун

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Андрій Калараш
    Андрій Калараш
    суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
  • Дмитро Мальцев
    Дмитро Мальцев
    заступник голови Шевченківського районного суду міста Києва
  • Любов Хилько
    Любов Хилько
    голова Кіровоградського окружного адміністративного суду