Затверджено новий Порядок таємної перевірки доброчесності прокурорів: ДОКУМЕНТ

13:24, 2 січня 2023
З 1 січня по 31 березня прокурори повинні заповнити Декларацію доброчесності.
Затверджено новий Порядок таємної перевірки доброчесності прокурорів: ДОКУМЕНТ
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Генеральний прокурор Андрій Костін 29 грудня 2022 року затвердив новий Порядок проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів.

Згідно з текстом Порядку, кожен прокурор щороку з 01 січня по 31 березня (включно) зобов’язаний особисто шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора подати Декларацію за затвердженою формою і правилами та надати правдиві відповіді у формі «Підтверджую» або «Не підтверджую» на запитання, що стосуються або можуть стосуватися його доброчесності, а також навести додаткові відомості.

Слід зазначити, що декларація підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, за винятком періоду дії у державі правового режиму воєнного стану.

Крім того, якщо в період дії воєнного стану прокурор не має технічної можливості подати Декларацію, передбачену Порядком, у встановлений спосіб, то він зобов’язаний письмово повідомити про це Генеральну інспекцію Офісу Генерального прокурора та одночасно подати власноруч заповнену Декларацію у паперовому вигляді за формою і правилами, визначеними Порядком.

У разі одержання інформації, яка стосується конкретного прокурора і містить фактичні дані, що можуть бути перевірені, про недостовірність (у тому числі неповноту) тверджень, наведених у Декларації, підрозділ внутрішньої безпеки впродовж п’ятнадцяти робочих днів з дати отримання такої інформації повинен повідомити керівнику відповідного органу прокуратури про необхідність призначення службового розслідування з долученням отриманої інформації.

У свою чергу, керівник органу прокуратури протягом семи робочих днів із дня отримання такого повідомлення вирішує питання про призначення службового розслідування.

Відомості про результати службового розслідування, дисциплінарного провадження обліковуються в Реєстрі перевірок інформації про недоброчесність прокурорів.

Відповідальність за ведення реєстру перевірок інформації про недоброчесність прокурорів і внесення відомостей до нього покладається на підрозділ внутрішньої безпеки.

З новим Порядком проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів, можна ознайомитися нижче:

Автор: В’ячеслав Хрипун

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Максим Бужанський
    Максим Бужанський
    член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду