Європарламент закликав владу України посилити підзвітність судової системи і прискорити реформи

08:11, 3 лютого 2023
Європарламент наголошує на необхідності посилити ефективність та підзвітність судової системи і утриматися від прийняття законів, які загрожують боротьбі з корупцією.
Європарламент закликав владу України посилити підзвітність судової системи і прискорити реформи
Фото: europarl.europa.eu
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Європейський парламент 2 лютого схвалив резолюцію, яка окреслює бачення того, що вимагається від України для початку переговорів про вступ до ЄС.

Зокрема, у пункті 16 Резолюції Європарламент «запрошує владу України недвозначно продемонструвати свою політичну рішучість діяти відповідно до європейських амбіцій свого народу шляхом значного прискорення прогресу за допомогою суттєвих реформ, щоб якнайшвидше ефективно виконати критерії для членства в ЄС».

Також у зв’язку з цим наголошує на необхідності

  • захисту незалежності всіх антикорупційних установ,
  • посилення свободи ЗМІ,
  • посилення ефективності та підзвітності судової системи,
  • усунення недоліків у функціонуванні правоохоронних органів
  • і забезпечення політичного та партійного плюралізму як всередині та за межами Верховної Ради України;
  • закликає Україну утримуватися від ухвалення законодавства, яке не відповідає acquis ЄС або ставить під загрозу досягнення в процесі реформ і боротьбі з корупцією.

Як зазначено у документі, 24-й саміт Україна-ЄС, який має відбутися 3 лютого 2023 року в Києві, «надає прекрасну можливість не лише обговорити ситуацію на місці та поточні пріоритети України, а також вжити заходів, необхідних Україні для продовження зусиль щодо реформ, як це передбачено в AA/DCFTA і семи пріоритетах, зазначених у висновку Комісії від 17 червня 2022 року, і тих, що ведуть до членства в ЄС».

Також Європарламент підкреслює, що вступ до ЄС має відбуватися відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз, на основі дотримання відповідних процедур і за умови виконання встановлених критеріїв, зокрема так званих Копенгагенських критеріїв для членства в ЄС, і залишається процесом, заснованим на заслугах, який вимагає ухвалення та впровадження відповідних реформ, зокрема у сферах демократії, верховенства права, прав людини, основних свобод, ринкової економіки та імплементації acquis ЄС.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Галина Юровська
    Галина Юровська
    суддя Конституційного Суду України
  • Ірина Верещук
    Ірина Верещук
    заступник Керівника Офісу Президента України
  • Дмитро Матохнюк
    Дмитро Матохнюк
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду