Система придбання та продажу зброї буде максимально спрощена, - глава МВС Ігор Клименко

12:29, 2 травня 2023
Єдиний реєстр зброї запрацює через кілька тижнів в тестовому варіанті, а при купівлі зброю можна буде вибрати і замовити, не заходячи ані в підрозділи дозвільної системи, ані в магазин, повідомив міністр внутрішніх справ Клименко.
Система придбання та продажу зброї буде максимально спрощена, - глава МВС Ігор Клименко
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Вже за кілька тижнів у тестовому форматі почне роботу Єдиний реєстр зброї, а загалом система придбання та продажу зброї буде максимально спрощена. Про це розповів в інтерв’ю Інтерфакс-Україна міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

«У кожного громадянина буде свій електронний кабінет з повною інформацією про його зброю, про терміни перереєстрації, про перевірки, відмітки купівлі-продажу.

А при купівлі зброю можна буде вибрати і замовити, не заходячи ані в підрозділи дозвільної системи, ані в магазин. Тобто буде максимально спрощена система придбання та продажу зброї. Також ми мінімізуємо можливі корупційні ризики щодо придбання і реєстрації зброї», - пояснив Клименко.

За його словами, головна мета – щоб вся зброя, як є на руках у громадян – а це 1 млн 300 одиниць на сьогодні, без трофейної, – була в цьому реєстрі. Так само і вся нова зброя, яка буде заходити у державу.

Ігор Клименко також зауважив, що вся зброя, видана МВС на початку війни людям, «облікована повністю». Але до Реєстру зброї, судячи з розповіді міністра, вона буде вноситися поступово.

«Як я вже сказав, це зручно буде для громадян, які володіють зброєю. Також Реєстр допоможе правоохоронній системі контролювати розповсюдження зброї.

Суб'єкти господарювання зможуть вносити в цю базу всю зброю, яка є на складах і продається. В найбільших магазинах зброї на складах знаходиться приблизно 70 тис. одиниць різного виду зброї.

Ми анонсували запуск роботи Єдиного реєстру 23 червня 2023 року. За кілька тижнів вже запускаємо його в тестовому варіанті.

Також зараз з народними депутатами, і керівництво держави це підтримує – розробляємо внесення змін до закону про національний спротив. І тут мова йде саме про ту зброю, яка вже знаходиться на руках у наших громадян», - пояснив міністр.

За його словами, вся зброя, яка була зареєстрована, першою піде в Єдиний реєстр: так звана трофейна зброя, яка прийшла з фронту, і зброя, яка іншим чином попала в руки громадянам.

«Наприклад, та, яка потрапила нашим військовим чи громадянам після російських обстрілів тих чи інших об'єктів.

Ми хочемо, щоб вся ця зброя саме зараз була просто зареєстрована в органах поліції, вона буде повертатися громадянам до закінчення воєнному стану.

Тобто, ми розуміємо, що зброї достатньо багато на руках, для нас головне – облікувати її», - вважає Ігор Клименко.

Також міністр запевнив, що гранати в руки звичайних людей повертатися не будуть. «Визначений чітко перелік зброї і боєприпасів, які не можуть буду на руках у громадян. Це, наприклад, гранатомети, міномети, ті самі гранати», додав він.

Що стосується зброї, яка вже є на руках в українців, то, як підкреслив міністр Ігор Клименко, після завершення воєнного стану зброя буде власністю держави.

«Тоді буде визначено термін, думаю, кілька місяців, протягом яких кожен громадянин має принести зброю до органів поліції чи до суб'єктів господарювання, здати її або продати тим самим суб'єктам господарювання, або вихолостити, або переробити на дозволену зброю, мисливський карабін, наприклад», зазначив він.

Стосовно законопроекту про обіг цивільної зброї, то за словами Клименко, над ним ще триває робота та точиться багато дискусій.

«Повернення відчуття безпеки після війни нашим громадянам – це перше, що має зробити держава і безпосередньо система МВС. Для цього зброя має бути облікована, контрольована та мають бути чітко виписані правила її носіння або використання», - сказав міністр.

 Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва