Судова практика: що може стати підставою для поновлення термінів на оскарження

12:45, 13 липня 2017
Ненадання справи для ознайомлення як підстава для поновлення строків на оскарження.
Судова практика: що може стати підставою для поновлення термінів на оскарження
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Постановою Верховного Суду від 14.06.2017 у справі №6-985цс17, було скасовано рішення апеляційної та касаційної інстанції, а справу направлено на розгляд до суду апеляційної інстанції, якими було відмовлено у відновленні строку на апеляційне оскарження.

У справі, яка переглядається, піднімаючи питання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення, заявник посилалася на те, що неодноразово зверталася до суду з заявами про надання справи для ознайомлення, про що свідчать відповідні заяви з штампами суду першої інстанції про їх отримання від 5 січня , 16 і 23 лютого, 9 березня 2016 року.

Однак відповіді заявник не отримала, справа не була надана їй для ознайомлення, тому з вини суду вона не мала можливості оформити апеляційну скаргу в визначені процесуальним законом терміни.

Таким чином, з огляду на зазначені обставини, Верховний Суд зазначив, що апеляційний суд, вирішуючи питання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції і відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою, повинен був перевірити її доводи про поважність причин пропуску процесуального строку, оскільки вони мають істотне значення для вирішення питання про поновлення цього строку.

Нагадаємо, нові процесуальні кодекси повинні стати черговою віхою судової реформи. Найбільшої кількість змін зазнає Господарський процесуальний кодекс.

Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Олексій Плахов
  Олексій Плахов
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Оксана Чус
  Оксана Чус
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Олег Білоус
  Олег Білоус
  суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
 • Анатолій Радчук
  Анатолій Радчук
  голова Одеського окружного адміністративного суду