У Порошенка розповіли, чому позбавили українського громадянства Саакашвілі

12:32, 27 липня 2017
В Адміністрації Президента розповіли, з чим пов'язано позбавлення українського громадянства екс-президента Грузії.
У Порошенка розповіли, чому позбавили українського громадянства Саакашвілі
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Колишній президент Грузії подав недостовірну інформацію при оформленні громадянства.

Про це Інтерфакс-Україна повідомили в Адміністрації Президента України.

«За поданням Державної міграційної служби, яка надала переконливі факти про подачу недостовірної інформації при оформленні заяви, Комісія з питань громадянства при президенті України вирішила підтримати клопотання про припинення громадянства України Михайла Саакашвілі і рекомендувала президенту прийняти відповідне рішення», — повідомили в прес-службі АП.

У відповіді Адміністрації Президента на запит говориться, що на основі зазначених рекомендацій Петро Порошенко схвалив відповідний указ.

«Відповідно до законодавства про захист персональних даних, цей нормативний акт не підлягає публікації, оскільки містить конфіденційну інформацію, зокрема, персональні дані», — роз'яснили в Адміністрації Президента.

26 липня Державна міграційна служба України повідомила, що Петро Порошенко видав указ про позбавлення українського громадянства Міхеіла Саакашвілі.

До цього, 25 липня, екс-президент Грузії на своїй сторінці в Facebook повідомив, що знаходиться в США.

«Зараз мене хочуть змусити отримати статус біженця. Цього не буде! Я не збираюся ніде залишатися і отримувати ніякий статус! Я буду домагатися законного права повернутися в Україну», — написав він.

Нагадаємо, згідно з указом президента України Петра Порошенка від 30 травня 2015 року, Міхеіл Саакашвілі отримав громадянство України.

Пізніше, 7 листопада 2016 року, екс-президент Грузії заявив про відхід з поста глави Одеської ОДА. Він пояснив це тим, що «втомився від постійного обману і корупції», в т. ч. з боку влади в Києві. Через пару днів, 9 листопада, Кабмін погодив його звільнення з посади голови Одеської ОДА. В цей же день президент України своїм указом звільнив Міхеіла Саакашвілі з вказаної посади і з посади свого позаштатного радника.

Відзначимо, що, згідно із законом «Про громадянство України», воно припиняється відповідним указом президента. Датою припинення громадянства є дата видання самого указу.

 

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Коломієць
    Наталія Коломієць
    суддя Херсонського апеляційного суду
  • Андрій Коротких
    Андрій Коротких
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду