Кабмін провів засідання: які рішення ухвалили 23 грудня

14:46, 23 грудня 2022
Уряд розглянув низку питань.
Кабмін провів засідання: які рішення ухвалили 23 грудня
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У п’ятницю, 23 грудня, Кабінет Міністрів України провів засідання під час якого розглянув низку важливих питань. Про це повідомив представник Верховної Ради у Кабінеті міністрів Тарас Мельничук.

Так, Урядом під час засідання:

— Схвалено проект Закону «Про ратифікацію Протоколу між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Молдова про внесення змін до Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Молдова від 13 листопада 2003 року». Законопроект спрямований на виконання внутрішньодержавної процедури, необхідної для набрання чинності Протоколом між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Молдова про внесення змін до Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Молдова від 13 листопада 2003 року, вчиненим 28 серпня 2021 року в м. Кишиневі.

— Внесено зміни до ряду актів КМУ у зв’язку з набранням чинності ЗУ «Про офіційну статистику». Зміни спрямовані на приведення нормативно-правових актів Уряду у відповідність із новим Законом «Про офіційну статистику».

— Здійснено вихід України з Угоди про порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їхніх сімей і державне страхування військовослужбовців держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, вчиненої 15.05.1992.

— Внесено зміни до розпорядження КМУ від 25.03.2020 N 338 «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту

у режим надзвичайної ситуації» і постанови КМУ від 09.12.2020 N 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».  Продовжено для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 30.04.2023. Також продовжено на всій території України карантин до 30.04.2023.

— Затверджено Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та з ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування, розроблений з урахуванням положень нової частини четвертої статті 64 Бюджетного кодексу України.

— Внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Електронне урядування». Уточнено напрямки використання бюджетних коштів, визначених у Порядку, задля підвищення ефективності виконання завдань, що фінансуються за програмою «Електронне урядування».

— Припинено дію Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про повітряне сполучення, вчиненої в м. Мінську 17.07.1995.

— Затверджено, на виконання вимог Закону України від 26.01.2022 N 2011-IX «Про антидопінгову діяльність у спорті», Положення про Наглядову раду Національного антидопінгового центру.  У Положенні визначено основні повноваження, права та організаційну форму  діяльності відповідної Наглядової ради.

— Прийнято рішення здійснити державні зовнішні запозичення у 2022 році шляхом залучення кредиту від Citibank N.A. (лондонська філія). Затверджено Основні умови здійснення відповідних запозичень. році шляхом залучення кредиту від Citibank N.A. в особі Міністра фінансів. Зовнішні державні запозичення будуть здійснені на загальну суму, що не перевищує 30 795 000 млн євро. Сума кредиту буде використана для оплати ціни договорів на виконання робіт з капітального ремонту пріоритетних інфраструктурних обʼєктів (мостів) у Київській області.

— Внесено зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загально-суспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам. Передбачено можливість постачання природного газу бюджетним установам, що здійснюють виробництво теплової енергії та надання відповідних комунальних послуг населенню, за ціною природного газу 7420 грн. з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу (в частині обсягу, що використовується для потреб виробництва теплової енергії для надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води населенню та/або постачання теплової енергії як товарної продукції для зазначених потреб). Визначено можливість постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії, надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води закладам охорони здоровʼя державної власності (казенні підприємства та/або державні установи тощо), закладам охорони здоровʼя комунальної власності (комунальні некомерційні підприємства та/або комунальні установи, та/або спільні комунальні підприємства тощо) за ціною як для бюджетних установ. Покладено спеціальні обовʼязки на ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» з метою забезпечення постачання природного газу споживачам, що є підприємствами, установами, організаціями, на балансі яких перебувають гуртожитки (та/або інші житлові будівлі у яких постійно або тимчасово проживають побутові споживачі) за ціною 7420 грн з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу.

— Припинено дію Угоди між Урядом України та Кабінетом Міністрів Республіки Білорусь про взаємні поставки у 1995 році озброєння, військової техніки, інших матеріальних засобів та надання послуг для потреб оборони та безпеки, вчиненої 16.12.1994; Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про додаткові заходи довіри і безпеки, вчиненої 16.04.2001; Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про проведення спільних науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт в галузі озброєння і військової техніки, вчиненої 18.10.2005, та Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про взаємну охорону прав на результати інтелектуальної діяльності, що створені та надані в ході двостороннього військово- технічного співробітництва, вчиненої 18.10.2005.

— Приведено у відповідність до вимог чинного законодавства Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення інформаційного суверенітету України, розвитку мов корінних народів, що проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, і фінансової підтримки системи державного іномовлення України, у зв’язку з ухваленням ВРУ ЗУ «Про Державний бюджет України на 2023 рік».

— Здійснено розподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2023 рік. Внесено зміни до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами. Встановлено, що для отримання коштів освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти територіальної громади, яким (в яких) оголошено простій, розпорядники субвенції за бюджетами територіальних громад до 10 числа кожного місяця подають до відповідного розпорядника субвенції відомості про кількість таких педагогічних працівників. Передбачено, що у 2023 році для бюджетів територіальних громад застосовується розрахункова наповнюваність класів учнями групи I визначена їм на 2022 бюджетний рік. У 2023 році до обсягу освітньої субвенції для всіх місцевих бюджетів (без урахування обсягів субвенції обласним бюджетам, передбачених на оплату простою) застосовується коефіцієнт 0,900.

— Внесено зміни до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, псування земель, порушення режиму, нормативів і правил їх використання. Передбачено право органів виконавчої влади, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад визначати розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, псування земель, порушення режиму, нормативів і правил їх використання у межах повноважень, визначених законом.

— Внесено зміни до Положення про Бюро економічної безпеки України. Передбачено повноваження БЕБ здійснювати підготовку та подання Кабінетові Міністрів України пропозицій щодо застосування, скасування та внесення змін до спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), що вносяться Кабінетом Міністрів України на розгляд Ради націоцальної безпеки і оборони України відповідно до ЗУ «Про санкції», а також брати участь у реалізації та моніторингу ефективності державної санкційної політики з питань, що належать до компетенції БЕБ.

— Внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення. Визначено можливість використання коштів передбачених на реалізацію програми медичних гарантій у 2023 році на забезпечення функціонування інформаційно-довідкової служби НСЗУ «Контактний центр НСЗУ».

— Внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програми «Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями». Виключено з переліку розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня за окремими напрямами використання бюджетних коштів лабораторні центри, що належать до сфери управління МОЗ, та державну установу «Український науково-дослідний протичумний інститут імені І.І. Мечнікова Міністерства охорони здоровʼя України» у звʼязку із їх реорганізацією.

— Утворено Міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій та рекомендацій щодо організації виконання окремих завдань, пов’язаних з діяльністю релігійних організацій в Україні. Затверджено Положення про Міжвідомчу робочу групу.

— Внесено зміни до постанови КМУ від 24.12.2022 N 1313 «Про надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії» задля врегулювання питання закупівлі, доставки та оплати транспортування зерна пшениці та/або зерна кукурудзи до Республіки Судан, Республіки Ємен, Республіки Кенія та Федеративної Республіки Нігерія. Зокрема, замінено умови поставки товарів гуманітарної допомоги з CIF на FOB та збільшено на 21000 метричних тонн обсяг закупівлі зерна пшениці та/або зерна кукурудзи.

— Внесено зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану. Доповнено перелік видатків, за якими здійснюється відкриття асигнувань загального фонду державного бюджету, видатками на придбання природного газу для проходження опалювального сезону 2022 - 2023 років. Також розширено перелік видатків другої черги, за якими здійснюються платежі за дорученнями клієнтів з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка, видатками на: придбання природного газу для проходження опалювального сезону 2022 - 2023 років; реабілітацію дітей з інвалідністю; заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою; виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників; придбання спеціалізованої техніки (сміттєвози, трактори, причепи для тракторів тощо) для комунальних підприємств; облаштування тимчасових пунктів обігріву; будівництво/придбання житла для внутрішньопереміщених осіб тощо.

— Здійснено в межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству фінансів на 2022 рік у загальному фонді державного бюджету, перерозподіл видатків шляхом зменшення обсягу видатків споживання за програмою «Обслуговування державного боргу» на 952 млн. 352,284 тис. гривень та відповідного збільшення обсягів видатків за програмою «Резервний фонд». Виділено Міністерству економіки 252 млн. 976,937 тис. грн за бюджетною програмою «Надання грантів для створення або розвитку бізнесу», з них: 41 млн. 801,75 тис. грн. - на надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства; 7 млн. грн. - на надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства;

204 млн. 175,187 тис. грн. - для надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Скасовано, як такі, що не реалізовані, постанови КМУ від 04.11.2022 N 1246 «Деякі питання спрямування коштів державного бюджету у 2022 році для надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу в умовах воєнного стану» та від 09.12.2022 N 1366 «Деякі питання спрямування коштів державного бюджету у 2022 році для надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу в умовах воєнного стану».

— Внесено зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Розширено ознаки безумовної реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі. Встановлено, що у разі виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, на підставі рішення комісії регіонального рівня або рішення суду автоматично виключають з переліку ризикових його контрагентів з урахуванням встановлених умов. Запроваджено разову автоматичну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування, що були зупинені у період з 14.10.2022 до дати набрання чинності відповідними змінами, якщо у таких податкових накладних/розрахунках коригування зазначені операції з кодами товарів згідно з УКТ ЗЕД та/або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що відображені у таблицях даних платника податку, за якими прийнято рішення про врахування.

— Внесено зміни у додаток до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки у безпечному стані блоків та об’єкта «Укриття» та заходи щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС. Збільшено обсяг фінансування заходу «Підтримка в безпечному стані блоків першого, другого, третього блоків Чорнобильської АЕС, існуючого сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1) та існуючих сховищ радіоактивних відходів і відшкодування фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах» з 1 млрд 228 млн 388,6 тис. гривень до 1 млрд 239 млн 115,1 тис. гривень.

— Погоджено реорганізацію Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин шляхом його приєднання до спеціалізованої державної установи «Український центр трансплант-координації».

— Схвалено проект Угоди про фінансування заходу «Продовження гармонізації українського регуляторного режиму з законодавством ЄС». Відповідно до Угоди допомога надаватиметься для підтримки національного регулюючого органу (Держатомрегулювання) з метою подальшої гармонізації методологічних підходів і практик в Україні з регуляторними підходами й практиками в країнах ЄС.

— Доручено акціонерному товариству «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» здійснити перерахування до спеціального фонду державного бюджету річних дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2022 році, а також авансового внеску з податку на прибуток підприємств при сплаті таких дивідендів, в межах обсягу, передбаченого ЗУ «Про Державний бюджет України на 2022 рік», у сумі, що відповідає сумі договорів про організацію проведення взаєморозрахунків, поданих до Міненерго та включених до узагальнених відомостей щодо договорів про організацію взаєморозрахунків та їх учасників, переданих до Державної казначейської служби.

— Схвалено проект Додаткової угоди N 2 (у формі обміну листами) між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, до Угоди про фінансування заходу «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» (ENI/2018/041-729). Додатковою угодою передбачається продовження періоду виконання Угоди про фінансування заходу «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» на 3 роки (до 17 грудня 2026 року).

— Визначено, що Міністерство економіки здійснює повноваження з управління державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» щодо: видачі довіреностей, які підлягають нотаріальному посвідченню, для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, закріплене за підприємством на праві господарського відання; утворення комісії з питань передачі обʼєктів права державної і комунальної власності та призначення її голови у випадках, передбачених законодавством (відповідні рішення оформлюються наказами Міністерства економіки).

— Визнано за доцільне використання залишку коштів у розмірі 21 005 290,40 євро, що утворився на рахунках спеціалізованої організації Краун Ейджентс Лімітед, яка здійснювала закупівлю вакцини проти COVID- 19, за кредитні кошти компоненту «Охорона здоров'я, пов'язана з боротьбою з COVID-19» в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», на фінансування закупівлі інноваційного лікарського засобу для лікування та профілактики COVID-19 «Молнупіравір», проведеної МОЗ за бюджетні кошти 2021 року, виділені за бюджетною програмою «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру», через вказану спеціалізовану організацію Краун Ейджентс Лімітед.

— Внесено зміни до Стратегії реформування державного управління України на 2022-2025 роки. Зокрема, уточнено окремі положення розділу I «Сучасний стан державного управління» та відкориговано окремі завдання та індикатори, за якими буде визначатися прогрес у досягненні запланованих результатів, у розділі III «Завдання Стратегії». Крім того, внесено зміни до плану заходів з реалізації Стратегії реформування державного управління України на 2022-2025 роки.

— Затверджено план заходів на 2023 рік щодо переведення публічних послуг в електронну форму, що створить додаткові правові засади для зміни форми подання заяв і документів для отримання публічних послуг з паперової в електронну.

— Виділено з резервного фонду державного бюджету 27 млн. 344 613 грн. на покриття витрат центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, сплачених закладами державної і комунальної форми власності, закладами освіти приватної форми власності за комунальні послуги, спожиті у будівлях (приміщеннях), що перебувають на їх балансі, і в яких в умовах воєнного стану на безоплатній основі розміщені внутрішньо переміщені особи за серпень 2022 року.

— Виділено Міністерству економіки 147 млн. 476,806 тис. гривень за бюджетною програмою «Надання грантів для створення або розвитку бізнесу», з них: 50 млн. 29,85 тис. гривень - для надання грантів на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства; 34 млн. 900 тис. гривень - для надання грантів на створення або розвиток тепличного господарства; 62 млн. 546,956 тис. гривень - для надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

— Виділено з резервного фонду державного бюджету Міністерству внутрішніх справ (для Національної гвардії) за програмою «Забезпечення виконання завдань, функцій та підготовка кадрів Національної гвардії України» 608 млн. 168 тис. грн для здійснення виплати додаткової винагороди військовослужбовцям.

— Утворено комісію з проведення реорганізації Міністерства розвитку громад та територій. Установлено, що строк заявлення кредиторами своїх вимог становить 2 місяці. Строк проведення реорганізації становить не більше 6 місяців з дня прийняття рішення про реорганізацію Міністерства розвитку громад та територій.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду