Починаючи з 1 лютого 2023 року набув чинності новий Порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС.
Відповідно до нового Порядку військовослужбовцям передбачається грошова винагорода у розмірі 30 тис або 100 тис грн.
В інтерв'ю АрміяInform заступник начальника управління соціальної підтримки начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковника Олег Рогаль пояснив, кому саме і за яких умов буде виплачуватися грошова винагорода.
По-перше, додаткова грошова винагорода буде надаватися військовослужбовцям, які або беруть безпосередню участь в бойових діях на лінії зіткнення, або виконують бойові завдання.
Так, 100 тис грн будуть отримувати ті військові, які беруть безсосередню участь у бойових діях на лінії зіткнення. Однак є винятки. Існують категорії військовослужбовців, які будуть отримувати 100 тис грн також за час виконання бойових завдань (тобто, для них не обов'язково брати пряму участь в боях).
До цієї категорії належать:
1) військовослужбовці ракетних військ і артилерії;
2) льотчики за час виконання польотів у районах ведення бойових дій;
3) моряки;
4) військові медики (цьогоріч ми їх виділили в окрему категорію як військовослужбовці, які матимуть винагороду 100 тисяч гривень щомісяця);
5) зенітно-ракетні війська і протиповітряні війська, які виконують завдання в районі проведення бойових дій.
Щодо винагороди у 30 тис грн, то вона буде виплачуватися лише за час виконання бойових або спеціальних завдань (поза лінією зіткнення, це не безпосередня участь у боях) і тим військовослужбовцям, які входять до складу угруповань Сил оборони країни, або які перебувають у підрозділах, що зараховані до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України.
Відповідно до нового Порядку виплат грошова винагорода не передбачена для військовослужбовців, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, які не входять до складу угруповань Сил оборони або резерву Головнокомандувача і перебувають поза межами районів ведення бойових дій.
«Це можуть бути навчальні центри, органи військового управління, тилові бази тощо», – роз'яснює Олег Рогаль.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.