Кабмін провів засідання: які рішення ухвалили 3 березня

11:59, 3 березня 2023
Схвалено проект Закону «Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України щодо визначення джерел фінансування деяких пенсійних виплат і витрат на їх доставку».
Кабмін провів засідання: які рішення ухвалили 3 березня
Фото: КМУ
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У п’ятницю, 3 березня, Кабінет міністрів провів засідання, під час якого розглянув низку важливих питань. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

- Схвалено проект Закону «Про внесення зміни до розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо джерел оплати послуг з доставки пенсій та виплати допомоги на поховання». Законопроектом передбачено, що оплата послуг за доставку пенсій, призначених відповідно до статей 54 та 55 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Законів «Про Кабінет Міністрів України», «Про державну службу», «Про Національний банк України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судову експертизу», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Митного та Податкового кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, та щомісячного довічного грошового утримання здійснюється за рахунок джерел, з яких проводяться відповідні виплати. Також пропонується виплачувати допомогу на поховання осіб, які отримували пенсії за рахунок виділених із Державного бюджету України коштів, щомісячне довічне грошове утримання в сумі, що становить два розміри пенсії / щомісячного довічного грошового утримання, яку / яке отримувала особа на момент смерті (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації,інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, пенсії за особливі заслуги перед Україною), за рахунок джерел, з яких проводились виплати відповідної пенсії / щомісячного довічного грошового утримання.

- Схвалено проект Закону «Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України щодо визначення джерел фінансування деяких пенсійних виплат і витрат на їх доставку». Законопроектом пропонується визначити Державний бюджет України джерелом фінансування видатків на виплату пенсій особам, яким пенсії призначено відповідно до статей 54 та 55 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; виплату пенсій за вислугу років, що виплачуються до досягнення пенсійного віку, встановленого ст. 26 ЗУ «Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування»; фінансування суми, якої не вистачає для повного покриття витрат на виплату та доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах; покриття Пенсійному фонду України недоотриманої суми коштів від застосування розміру єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування, встановленого частинами 13-14 ст. 8 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування» для працюючих осіб з інвалідністю; виплату цільової грошової допомоги, щомісячної компенсації сімʼям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи; виплату допомоги на поховання та оплату послуг за їх доставку вищезазначеним особам, а також на покриття різниці між розміром пенсії, обчисленим відповідно до ч.2 ст. 28 ЗУ «Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування», та розміром пенсії, обчисленим відповідно до ст. 27 ЗУ «Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування».

- Схвалено проект Закону «Про вихід з Угоди про державну соціальну допомогу членам сімей військовослужбовців, загиблих в Афганістані та інших державах, в яких велися бойові дії». Законопроект спрямований на вихід України з Угоди про державну соціальну допомогу членам сімей військовослужбовців, загиблих в Афганістані та інших державах, в яких велися бойові дії, вчиненої 24.09.1993 в Москві та ратифікованої Законом України від 20.04.2011 N 3254-VI.

- Погоджено пропозицію Міністерства охорони здоровʼя стосовно реалізації до 31.12.2023 пілотного проекту щодо долучення клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами до надання медичної допомоги за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Передбачено, що клінічна лікарня «Феофанія» може долучитися до програми державних гарантій медичного обслуговування населення як надавач медичних послуг за пакетами медичних послуг з надання медичної допомоги у випадках гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, радіологічного лікування та супроводу пацієнтів з онкологічними захворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах шляхом укладення в установленому порядку договорів про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров'я.

- Внесено зміни до постанови КМУ від 20.08.2021 N 909 «Про порядок проведення концесійного конкурсу та конкурентного діалогу в електронній торговій системі». Змінено термін, з якого проведення усіх концесійних конкурсів, конкурентного діалогу, публікації документів у процедурі прямих переговорів з орендарем державного майна, що передається в концесію, здійснюватиметься виключно з використанням електронної торгової системи.

- Внесено зміни до Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Доповнено напрями, за якими здійснюється визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії РФ, новим напрямом - шкода, завдана особистим селянським господарствам та/або фермерським господарствам, що зареєстровані як ФОПи, що включає шкоду від каліцтва, тілесного ушкодження, загибелі сільськогосподарських тварин, а також збитки, внаслідок знищення чи пошкодження сільськогосподарської техніки та обладнання для агропромислового комплексу.

- Внесено зміни до постанови КМУ від 02.06.2021 N 573 «Про функціонування Державного аграрного реєстру». Надано можливість субʼєктам агропромислового комплексу подавати заявки щодо визначення їх критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період через Державний аграрний реєстр.

-Затверджено Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.

- Внесено зміни до Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сімʼї. Доповнено перелік документів, необхідних для підтвердження факту виховання дітей одним із батьків, такими позиціями: витяг з реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання заявника та дитини, у паперовій або електронній формі; копія судового наказу / рішення суду про стягнення аліментів, у якому зазначено місце проживання дитини; копія висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України; копія акта обстеження умов проживання, виданого службою у справах дітей; копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

- Внесено зміни до Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля. Порядок доповнено новим додатком, що містить Примірний договір про надання послуг з проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля.

- Схвалено Стратегію розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та затверджено операційний план її реалізації у 2023—2025 роках. Реалізація Стратегії планується за двома стратегічними напрямами: через підтримку та розвиток книжкової екосистеми, в результаті реалізації якої читачі мають доступ до якісної різножанрової книги, насамперед українськомовної, у різних форматах відповідно до потреб, та через формування звички і потреби в читанні, в результаті реалізації якої люди і спільноти обиратимуть читання як свідому та регулярну практику для дозвілля, навчання та розвитку.

- Визначено Міністерство культури та інформаційної політики та Фонд державного майна уповноваженими органами управління активами, стягнутими в дохід держави згідно з рішенням Вищого антикорупційного суду від 12.12.2022 у справі N 991/5572/22 та постановою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 04.01.2023 у відповідній справі, з метою їх подальшого використання для потреб держави, приватизації або оренди, у тому числі після повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованих територіях, а також до моменту включення окремих активів до складу парку - пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення відповідно до ЗУ «Про природно-заповідний фонд України».

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду