Верховна Рада прийняла закон щодо сертифікації оператора системи передачі електричної енергії

18:14, 15 апреля 2021
Законом передбачено здійснення сертифікації оператора системи передачі електричної енергії відповідно до вимог Третього енергопакета ЄС.
Верховна Рада прийняла закон щодо сертифікації оператора системи передачі електричної енергії

15 квітня прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сертифікації оператора системи передачі». Деталі інформує пресслужба парламенту.

Законом передбачено здійснення сертифікації оператора системи передачі електричної енергії відповідно до вимог Третього енергопакета ЄС.

Законом врегульовано питання сертифікації оператора системи передачі електричної енергії за моделлю відокремлення ISO, яка передбачає, що оператор системи передачі користується майном, яке забезпечує цілісність об’єднаної енергетичної системи України та диспетчерське (оперативно-технологічне) управління, магістральні та міждержавні електричні мережі при цьому зазначене майно залишається у власності держави.

Законом внесено зміни і доповнення:

до Закону України «Про ринок електричної енергії», якими визначаються:

 особливі вимоги про відокремлення і незалежність оператора системи передачі за моделлю відокремлення ISO;

 обов’язки Регулятора, оператора системи передачі та власника системи передачі відповідно до моделі відокремлення ISO;

 вимоги до незалежності власника системи передачі та зобов’язання ОСП в частині розроблення і запровадження програми відповідності, в якій визначаються заходи для уникнення дискримінаційних дій з боку оператора системи передачі та моніторингу виконання таких заходів.

Законом внесено зміни до Господарського кодексу, якими передбачено, що Регулятор під час погодження інвестицій ОСП керується, зокрема, необхідністю забезпечення безпеки передачі електричної енергії, операційної безпеки ОЕС України. Також вносяться зміни, згідно з якими об'єкти державної власності, що використовуються у процесі провадження діяльності з передачі електричної енергії, закріплюються на праві господарського відання відповідному суб’єкту господарювання на підставі рішення суб'єкта управління та договору;

Законом також внесено зміни до Закону України «Про управління об’єктами державної власності», згідно з якими суб'єктом управління об'єктами державної власності, що використовуються у процесі провадження діяльності з передачі електричної енергії може бути лише уповноважене Кабінетом Міністрів України міністерство;

Законом внесено зміни до Закону України «Про Кабінет Міністрів України», згідно з якими:

повноваження Уряду скасовувати акти міністерств та інших центральних органів виконавчої влади повністю чи в окремій частині не поширюється на уповноважених органів управління у процесі здійснення повноважень з управління корпоративними правами держави у статутному капіталі суб’єкта господарювання, який провадить діяльність з передачі електричної енергії;

виключно за погодженням з Кабінетом Міністрів України приймаються рішення щодо правочинів, наслідком яких може бути припинення права господарського відання на майно, що використовується у процесі провадження діяльності з передачі електричної енергії.

Проект Закону зареєстровано за №3364-1-д.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Оксана Куриленко
    Оксана Куриленко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Чаплицький
    Віктор Чаплицький
    суддя Київського районного суду м. Одеси
загрузка...