Суддів знов збираються люструвати

16:09, 12 июля 2019
Люстрація суддів, членів Вищої ради правосуддя, ВККС та керівництва Державної судової адміністрації: що передбачає законопроект Зеленського.
Суддів знов збираються люструвати

Законопроектом, поданим Володимиром Зеленським, передбачено, що під заборону впродовж 10 років обіймати відповідні посади підпадають члени Вищої ради правосуддя, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голова Державної судової адміністрації України та його заступники, які обіймали посаду (посади) у період з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року та не були звільнені в цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням. Ця заборона не торкнеться голови Верховного Суду України, голови Верховного Суду, які перебували/перебувають у складі ВРП за посадою.

Крім того, заборона впродовж 10 років обіймати посади застосовується до суддів, які одноособово або у колегії суддів розглядали справу або ухвалили рішення з допущенням порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, констатованих у рішенні Європейського суду з прав людини.

«Бонусом» у законопроекті є норма стосовно внесення змін до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», згідно з якою фактично забороняється бути адвокатами тим членам ВККС, ВРП тощо, які обіймали посаду (посади) у період з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року та не були звільнені в цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрій Богдан про зміни до КПК щодо прав адвокатів, слідчих та прокурорів
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентина Юрченко
  Валентина Юрченко
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Александр Стародуб
  Александр Стародуб
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Александр Мельник
  Александр Мельник
  судья Николаевского окружного административного суда
 • Ростислав Козюренко
  Ростислав Козюренко
  судья Франковского районного суда Львова