Фінанси судової влади: що чекає українські суди у 2021 році, відео

14:06, 13 ноября 2020
Грошей може не вистачити навіть на винагороду всім суддям та працівникам апаратів місцевих та апеляційних судів.
Фінанси судової влади: що чекає українські суди у 2021 році, відео

2021 рік обіцяє стати для судової влади не менш складним, ніж ще триваючий 2020 рік. Вже зараз представники судової влади говорять про те, що проект бюджету судової влади на наступний рік може задовольнити лише мінімальні потреби українських судів. Розрахунки показують, що грошей може не вистачити не тільки на такі речі, як електронний суд чи поштові відправлення, а навіть на винагороду всім суддям та працівникам апаратів місцевих та апеляційних судів.

Проектом бюджету на 2021 рік передбачено виділити на потреби судової влади 15 млрд 653,2 млн грн.

Як підрахували в РСУ та ДСА, цих грошей вистачить на забезпечення суддівською винагородою тільки 5 245 суддів, при тому, що з урахуванням призначення на посади суддів, наприклад, учасників доборів в судді, очікується, що в Україні в наступному році будуть здійснювати правосуддя 5 413 суддів.

Те ж саме стосується і працівників апаратів судів. Так, прогнозований бюджет судової влади на 2021 рік дасть змогу забезпечити заробітною платою лише 22 287 працівників апаратів судів (при цьому їх заробітна плата буде нижче 10 тис. грн) при тому, що зараз в апаратах судів працюють 25 047 осіб.

Тобто, за даними Державної судової адміністрації, 15 мільярдів 650 мільйонів гривень, які влада пропонує надати судам у 2021 році, зможуть покрити лише частину базових потреб судової влади. А відтак, вкрай потрібно добитись того, щоб судовій владі додали ще хоча б 5,7 мільярда гривень.

Окремою проблемою є питання компенсації суддівської винагороди, що була обмежена десятьма заробітними платами, тобто 47 230 гривнями на місяць, під час дії карантинних обмежень у квітні–серпні 2020 року. Станом на 28 жовтня судді подали в суди 851 відповідний позов на загальну суму більше 120 мільйонів гривень. 85 таких позовів вже задоволені судами.

Хоча народні депутати від президентської фракції «Слуга народу» на початку листопада погодилися з необхідністю збільшити бюджет судової влади на майже 5,7 мільярда гривень. Втім, що на це скажуть в Уряді та в цілому у парламенті, питання поки що відкрите. А відтак, фінансові перспективи судової влади на 2021 рік поки що виглядають зовсім не втішно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Верховный Суд собрался на Пленум, ПРЯМОЙ ЭФИР
Верховный Суд собрался на Пленум, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Лілія Максименко
    Лілія Максименко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Ірина Приходько
    Ірина Приходько
    суддя Господарського суду міста Києва
загрузка...