Что делать в случае войны: Центр борьбы с дезинформацией Минкульта выпустил брошюру

16:05, 24 июня 2021
В случае войны нужно будет читать брошюру от Центра борьбы с дезинформацией.
Что делать в случае войны: Центр борьбы с дезинформацией Минкульта выпустил брошюру

Центр борьбы с дезинформацией – не тот, который при СНБО и возглавляется Полиной Чиж, а второй – Центр стратегических коммуникаций и информационной безопасности, от министра культуры Александра Ткаченко, выпустил брошюру на тему, что делать украинцам в случае войны.

Презентовали ее 23 июня. Минкульт дальше планирует провести тендер на печать этой брошюры в количестве 100 тыс. экземпляров. Также ее планируется перевести на русский, крымскотатарский, английский и др. языки. Кроме того, планируется выпустить отдельную брошюру «Как защититься от дезинформации».

«Недавняя эскалация на границах Украины обнаружила огромный запрос на практические советы, как действовать обычным людям. Страх и паника, как известно, является лучшим основанием для проведения дезинформационных операций.

Мы взяли за образец шведскую брошюру, которая является чрезвычайно короткой, но при этом содержит практические советы. Брошюру легко и быстро читать в момент непосредственной опасности. Одной из самых ее ценностей есть советы, как вести себя в информационном поле», - отметила руководитель Центра стратегических коммуникаций и информационной безопасности Любовь Цибульская.

«Гибридная война в XXI веке – это не только о обстрелы - артиллерийские или из стрелкового оружия. Враг осуществляет атаки в информационном пространстве, пытаясь ослабить нашу способность сопротивляться. Именно поэтому, каждый из нас должен знать простые правила: какой информации доверять, источники слушать, как отличить фейк от правды и как не попасть на крючок дезинформации», - как сообщает «Интерньюз», подчеркнул Министр культуры и информационной политики Александр Ткаченко.

Очень короткая и емкая

«Короткая» и «четкая» брошюра начинается со вступительного слова и сопровождается иллюстрациями.

«Будь-яка криза змінює наше повсякденне життя. Коли стається надзвичайна ситуація, прості речі, до яких ми звикли, швидко можуть стати недоступними. В сучасному світі, окрім військової загрози, поширилися атаки на критичну інфраструктуру, транспорт, IT-систему, комунікації тощо. Наприклад, в результаті атак можуть виникнути проблеми з медичними послугами, системами зв’язку та електропостачання.

Україна протистоїть російській агресії уже понад сім років, протягом яких тривають військові дії на території нашої держави. Російська агресія не обмежується фізичною присутністю окупаційних військ. Ворог здійснює атаки в інформаційному просторі, намагаючись послабити нашу здатність чинити опір. Саме в цьому і полягає «гібридність» війни, яку веде проти нас Росія, адже у протистоянні задіяні всі сфери соціально-політичного життя.

Ми вже навчилися оборонятися і захищати найдорожче. У нас є перемоги, і ми знаємо, що в критичний момент зможемо дати гідну відсіч агресору. Втім, мусимо бути завжди готовими до надзвичайних ситуацій, а тому вкрай важливо знати, що саме може зробити кожен з нас в умовах кризи. Особливо це стосується ситуацій, коли служби, на які ми звикли розраховувати, вимушені працювати в екстреному режимі.

Безумовно, державні і місцеві органи влади, служби та інституції відповідають за підтримку функціонування суспільства і надання допомоги. Однак кожен окремий громадянин також долучається до колективної відповідальності за безпеку нашої країни.

Коли безпека суспільства під загрозою, готовність до взаємної допомогти стає вирішальною. Варто пам’ятати, що гарна підготовка – запорука кращої допомоги близьким і тим, хто особливо її потребує. Чітке розуміння алгоритму дій допоможе ефективніше впоратися з кризою та зменшити негативні наслідки для суспільства загалом.

У брошурі ви знайдете практичні поради, які можуть стати корисними в надзвичайних ситуаціях і під час війни. Зберігайте брошуру в доступному місці, аби в необхідний момент змогти швидко ними скористатися», - отмечается во вступлении.

Далее следует раздел «Оборонні можливості України». В нем сказано, что «за ці роки ми позбулись багатьох ілюзій і змінили погляд на деякі фундаментальні речі. Насамперед — на роль Збройних Сил України. Разом із усвідомленням того, що наші Збройні Сили — це запорука національної безпеки, виникла нагальна необхідність посилити обороноздатність війська».

Также брошюра содержит раздел «Як не стати жертвою дезінформації».

«В умовах військової агресії Україна вимушена протидіяти ворожій пропаганді та дезінформації. Агресивні дії з боку Росії мають на меті дестабілізувати наше суспільство та дискредитувати керівництво країни, змусити нас сумніватися у своїх силах і готовності захищатися. Питання інформаційної безпеки набуває особливого значення в умовах кризи, адже ворожі інформаційні атаки стають інтенсивнішими саме тоді, коли здатність суспільства чинити опір послаблено. Найкраще підґрунтя для ворожих операцій впливу ― страх, паніка, дезорієнтація. Тому важливо дотримуватися базових правил інформаційної гігієни і бути особливо пильними до інформації, яка надходить і яку поширюєте ви самі».

Поэтому авторы брошюры советуют следующее:

«ЗАЗДАЛЕГІДЬ УПЕВНІТЬСЯ:

 • що маєте доступ до інформації з офіційних каналів державних органів, а також теле- і радіоканалів Суспільного мовлення;
 • що в разі необхідності зможете підтримувати зв’язок зі своїми близькими».

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и на Twitter, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Тетяна Спірідонова
  Тетяна Спірідонова
  суддя Хмельницького апеляційного суду
 • Геннадій Кравчук
  Геннадій Кравчук
  суддя Північного апеляційного господарського суду
загрузка...