КГС ВС: «З початком офіційного функціонування модулів ЄСІТС змінюється порядок подання апеляційних і касаційних скарг»

08:20, 12 октября 2021
Касаційний господарський суд Верховного Суду повідомляє, що з 5 жовтня змінився порядок подання апеляційних і касаційних скарг.
КГС ВС: «З початком офіційного функціонування модулів ЄСІТС змінюється порядок подання апеляційних і касаційних скарг»

Як відомо, з 5 жовтня з початком роботи модулів ЄСІТС змінився порядок подання апеляційних скарг у адміністративному, цивільному та господарському процесах. Про це раніше писала «Судово-юридична газета».

Разом із тим, у соцмережах деякими адвокатами розповсюджується інформація, що суперечить даному повідомленню.

Отже, варто орієнтуватися на офіційні повідомлення судів.

Так, Господарський суд міста Києва 4 жовтня повідомив про зміну порядку подання апеляційних та касаційних скарг.

«З початком функціонування підсистем ЄСІТС: «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв’язку змінюється порядок подання апеляційних та касаційних скарг. Відповідно до приписів статей 257, 289 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції, а касаційна скарга - до суду касаційної інстанції», - йдеться у повідомленні суду.

Наразі відповідну інформацію також розмістив на своїй офіційній сторінці Касаційний господарський суд Верховного Суду.

«До уваги учасників господарського процесу! У зв’язку з початком офіційного функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС змінюється порядок подання апеляційних і касаційних скарг.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).

Пунктом 2 параграфа 2 розділу 4 Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя відповідного оголошення.

У газеті «Голос України» від 4 вересня 2021 року № 168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС «Електронний кабінет», «Електронний суд», підсистем відеоконференцзв’язку.

Отже, зазначені в оголошенні Вищої ради правосуддя підсистеми (модулі) ЄСІТС розпочали офіційно функціонувати з 5 жовтня 2021 року.

З початку функціонування підсистем ЄСІТС «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв’язку змінюється порядок подання апеляційних і касаційних скарг.

Апеляційні скарги у випадках, коли Верховний Суд переглядає судові рішення як суд апеляційної інстанції (частина друга статті 253 Господарського процесуального кодексу України), касаційні скарги (стаття 289 Господарського процесуального кодексу України) подаються безпосередньо до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Крім того, відповідно до вимог процесуального законодавства (пункту 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України) адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов'язковому порядку.

Звертаємо увагу на необхідність забезпечення виконання зазначених вимог процесуального законодавства щодо здійснення обов’язкової реєстрації офіційної електронної адреси в ЄСІТС за вебпосиланням.

Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС у добровільному порядку.

Реєстрація в Електронному кабінеті здійснюється виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.

З інструкціями та рекомендаціями щодо реєстрації в ЄСІТС можна ознайомитися за вебпосиланням», - зазначив КГС ВС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube «Право ТВ», щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Рада судей выбирает членов Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН-трансляция
Рада судей выбирает членов Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН-трансляция
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Шевченко
  Ірина Шевченко
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Олександр Мамалуй
  Олександр Мамалуй
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Вівдиченко
  Тетяна Вівдиченко
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...