Рада надала розстрочку газовидобувним компаніям на сплату ренти за «блакитне паливо»

16:42, 12 мая 2022
Газовидобувні компанії під час воєнного стану сплачували ренту тільки за реалізований газ (а не видобутий), а решту доплатити протягом 3 місяців після закінчення воєнного стану.
Рада надала розстрочку газовидобувним компаніям на сплату ренти за «блакитне паливо»
Джерело фото: molbuk.ua

Верховна Рада схвалила у другому читанні та вцілому законопроєкт №7249 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей визначення рентної плати за видобування газу природного на період дії воєнного, надзвичайного стану та підтримала надання на час воєнного стану розстрочки на сплату ренти на видобуток корисних копалин. За відповідне рішення проголосували 275 народних депутатів.

Законопроєктом пропонується внести зміни до податкового кодексу, встановивши, що «тимчасово, з 1 квітня 2022 року до останнього дня (включно) місяця, в якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан на території України, сума податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування газу природного у кожному податковому (звітному) періоді нараховуватимуться за обсяг видобутого газу природного у відповідному податковому (звітному) періоді у відповідності до вимог статті 252 цього Кодексу та сплачуватиметься у розмірі, що відповідає обсягу реалізації газу природного у такому податковому (звітному) періоді».

Таким чином пропонується аби газовидобувні компанії під час воєнного стану сплачували ренту тільки за реалізований газ (а не видобутий), а решту доплатити протягом 3 місяців після закінчення воєнного стану.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», податкова заявила про зміни щодо обчислення рентної плати за користування надрами для видобування газу.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Віталій Галаган
  Віталій Галаган
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Олена Губська
  Олена Губська
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Яна Іваненко
  Яна Іваненко
  суддя Вищого адміністративного суду України
загрузка...