Проведення судових засідань у режимі відеоконференції: Сьомий ААС вказав важливі деталі

19:10, 7 мая 2021
Доки пандемія не завершиться, потрібно активно сприяти проведенню судових засідань саме дистанційно – онлайн.
Проведення судових засідань у режимі відеоконференції: Сьомий ААС вказав важливі деталі

Пандемія COVID-19 внесла зміни в наше життя та в організацію роботи. Установи, компанії, організації постійно працюють над розробкою нових концепцій роботи, які можна застосовувати під час кризи так само успішно, як і до виникнення пандемії. У Сьомому ААС розповіли про особливості проведення судових засідань у режимі відеоконференції.

Згідно з Конституцією України, доступ до правосуддя має бути обов’язково забезпечений за будь-яких обставин чи подій, оскільки головним завданням суду є захист прав і свобод людини і громадянина. З метою створення безпечного робочого середовища зараз актуально проводити будь-які заходи дистанційно – у режимі відеоконференції або аудіоконференції.

Відповідно до ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів», учасники судового процесу на підставі судового рішення можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Обов'язок провести відеоконференцію доручається суду, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який ухвалив таке рішення.

Однак, з початком пандемії і впровадженням карантинних обмежень в учасників судового процесу з’явилась ще й можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, але за наявності в суді технічної можливості.

Для організації відеоконференцій у судах функціонує вебпрограма «Бронювання систем відеоконференцзв’язку», за допомогою якої можна адмініструвати установи, користувачів системи та бронювати майданчики для відеоконференцій у режимі онлайн. Бронювання майданчика для проведення відеоконференції можливе за наявності вільного залу судового засідання та режиму роботи суду. Щоб забронювати майданчик за допомогою цієї програми, потрібно, щоб суд попередньо ухвалив відповідне рішення.

Використання системи відеоконференцзв’язку в судах в умовах карантинних обмежень повноцінно забезпечує доступ до правосуддя та створює безпечні умови для комунікації учасників судового процесу й працівників судів. Отже, доки пандемія не завершиться, потрібно активно сприяти проведенню судових засідань саме дистанційно – онлайн.

Раніше ми повідомляли, що збори суддів Сьомого апеляційного адмінсуду обрали заступника голови.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кандидати у судді звернулися до Президента Зеленського
Кандидати у судді звернулися до Президента Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталія Кухар
  Наталія Кухар
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Олексій Крестьянінов
  Олексій Крестьянінов
  заступник голови Східного апеляційного господарського суду
 • Ігор Сліденко
  Ігор Сліденко
  Павло Прохоров суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Олег Ільїн
  Олег Ільїн
  суддя Східного апеляційного господарського суду
загрузка...