Збитки на 196 млн грн через незаконний видобуток газу: повідомлено про підозру 6 особам

15:27, 3 августа 2020
Зловмисники організували злочинну схему отримання Аркона Газ-Енергія права на користування надрами газового родовища без проведення аукціону.
Збитки на 196 млн грн через незаконний видобуток газу: повідомлено про підозру 6 особам
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Прокурорами САП та детективами НАБУ повідомлено про підозру 6 особам, причетним до організації злочинної схеми отримання товариством «Аркона Газ-Енергія» за штучно зниженою вартістю права на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища, що знаходиться у Полтавській області. Про це повідомляє пресцентр Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

Так, слідством встановлено, що протягом 2016 року ТОВ «Аркона Газ-Енергія» неодноразово зверталося до Державної служби геології та надр України за отриманням спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону. Кожного разу товариство отримувало відмову.

У квітні 2017 року, коли змінився склад власників компанії, Полтавська обласна рада погодила Держгеонадра надання товариству «Аркона Газ-Енергія» без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища.

Після чого учасники злочинної схеми розробили план із заниження суми збору за видачу спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону. Використовуючи неіснуючі показники проєктних видобутків газу і конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат, встановили початкову ціну продажу спеціального дозволу у 3,8 млн гривень. При цьому початкова вартість продажу спецдозволу мала б становити 200,6 млн гривень.

Як наслідок реалізації цієї злочинної схеми державному бюджету завдано збитків на суму 196,8 млн гривень, що є різницею між фактично сплаченою вартістю збору та дійсною початковою ціною продажу спеціального дозволу на користування надрами.

На сьогодні у справі повідомлено про підозру колишньому заступнику директора з виробництва, економіки та загальних питань Українського державного геологорозвідувального інституту (УкрДГРІ), колишній завідувачці сектору геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти і газу відділу геолого-економічної оцінки УкрДГРІ, експерту Державної комісії України по запасах корисних копалин (ДКЗ) та директору ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз», колишньому директору «Аркона Газ-Енергія», провідному та головному інженерам ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз».

Їм інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст.28, ч. 2 ст. 364 («Зловживання владою або службовим становищем»), ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 («Службове підроблення») та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.

Наразі досудове розслідування триває, встановлюються інші особи, причетні до вчинення цього злочину.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що 9 липня НАБУ викрило «на гарячому» особу, яка намагалася за 800 тис. дол. США підкупити голову Фонду державного майна України.

Окрім того, директору морської рятувальної служби повідомлено про підозру у зловживанні владою. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва