ВРП готова завершити процедуру добору кандидатів у судді

13:58, 1 октября 2020
ВРП ухвалила рішення підтримати законопроект в цілому за умови врахування зауважень і пропозицій, висловлених членами Ради.
ВРП готова завершити процедуру добору кандидатів у судді

Вища рада правосуддя в цілому підтримала законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких Законів України щодо заповнення вакантних посад суддів місцевих судів» (реєстр. № 4055 від 4 вересня 2020 року). Про це йдеться у консультативному висновку, ухваленому сьогодні на засіданні ВРП.

Законопроект передбачає тимчасову передачу Вищій раді правосуддя функцій Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у частині завершення процедури добору кандидатів на посаду судді місцевого суду, оголошеного рішенням ВККСУ від 3 квітня 2017 року № 28/зп-17.

Зокрема, пропонується доповнити статтю 70 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» такою нормою: «У разі припинення повноважень всіх членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яке відбулось під час оголошеного та не завершеного добору кандидатів на посаду судді місцевого суду, Вища рада правосуддя, відповідно до цього закону, завершує процедуру добору кандидатів на посаду судді місцевого суду, здійснюючи при цьому повноваження Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

Передбачається, що до переліку завдань Національної школи суддів України буде додано виконання допоміжних і консультативних функцій у процесі добору кандидатів на суддівські посади Вищою раду правосуддя, яка зможе залучити фахівців у сфері права до перевірки практичних завдань, виконаних учасниками конкурсу.

Нагадаємо, у період з 31 липня по 29 серпня 2019 року ВККСУ провела кваліфікаційний іспит для 370 кандидатів на посади суддів місцевих судів, який складався з письмового анонімного тестування та анонімного письмового практичного завдання з написання судового рішення зі спеціалізації відповідного місцевого суду. За результатами тестування до написання письмового практичного завдання було допущено 368 кандидатів. Після завершення 29 серпня 2019 року кваліфікаційного іспиту результати перевірки практичних завдань залишилися не визначеними. Через припинення повноважень членів ВККСУ процедура кваліфікаційного іспиту не була завершена. Коли буде сформовано новий вклад ВККСУ, наразі невідомо.

Для виходу з цієї ситуації в законодавстві необхідно передбачити процедуру завершення добору кандидатів на посаду судді місцевого суду, оголошеного рішенням ВККСУ від 3 квітня 2017 року.

ВРП ухвалила рішення підтримати законопроект в цілому за умови врахування зауважень і пропозицій, висловлених членами Ради.

Раніше ми повідомляли, що ВРП звільнила п’ятьох суддів у відставку.

Також КСУ перейшов до закритої частини засідання у справі щодо конституційності закону про НАБУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олена Обідіна
  Олена Обідіна
  суддя Полтавського апеляційного суду
 • Тетяна Готра
  Тетяна Готра
  суддя Закарпатського апеляційного суду
 • Світлана Гушилик
  Світлана Гушилик
  суддя Господарського суду Чернівецької області
 • Олександр Журибеда
  Олександр Журибеда
  суддя Святошинського районного суду міста Києва
загрузка...