Чиновникам дозволили займатися бізнесом: Рада ухвалила закон, у якому поставила умови

07:11, 10 липня 2022
Верховна Рада ухвалила зміни до закону про запобігання корупції: яким держслужбовцям та посадовим особам дозволять працювати на приватних осіб.
Чиновникам дозволили займатися бізнесом: Рада ухвалила закон, у якому поставила умови
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Парламент ухвалив закон про те, щоб дозволити держслужбовцям та посадовим особам займатися іншою оплачуваною діяльністю за певних умов.

Як відомо, до чиновників та посадових осіб застосовуються обмеження за сумісництвом та поєднанням з іншими видами діяльності. Це передбачено статтею 25 Закону «Про запобігання корупції», згідно з якою особам, зазначеним у пункті 1 ч. 1 статті 3 цього Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією чи законами України.

Водночас, у Верховній Раді на період війни вирішили скасувати окремі антикорупційні обмеження для чиновників, які передбачають заборону на зайняття іншою оплачуваною чи підприємницькою діяльністю. Адже відомо, що деякі чиновники зараз перебувають у вимушеному простої чи виїхали за кордон.

Цю норму містить законопроект голови Комітету ВР з антикорупційної політики Анастасії Радіної «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» про особливості застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану» 7280.

Цей законопроект був прийнятий як закон 8 липня.

До другого читання у проекті 7280 міститься норма, що дозволяє суміщення з іншими видами діяльності за певних умов. Умови такі:

Норма стосується державних службовців (крім державних службовців категорії А), посадових осіб місцевого самоврядування (крім посадових осіб, посади яких віднесені до 1-3 категорій), якщо такі особи перебувають у відпустці без збереження заробітної плати або у разі простою.

Ці чиновники протягом останнього року не перевірили своїх роботодавців.

Так, Розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнюється пунктом 2-9:

«Встановити, що на період дії військового стану обмеження, встановлене пунктом 1 частини першої статті 25 цього Закону, не поширюється на державних службовців (крім державних службовців категорії А), посадових осіб місцевого самоврядування (крім посадових осіб, посади яких віднесені до першої – третьої) категорій), якщо такі особи перебувають у відпустці без збереження заробітної плати або у разі простою, за умови, що трудові договори (контракти), цивільно-правові договори про надання послуг або правочини у сфері підприємницької діяльності укладаються з юридичними особами приватного права або фізичними особами – підприємцями, щодо яких такі державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування протягом останнього року не здійснювали повноваження з контролю, нагляду чи підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб чи фізичних осіб – підприємців.

Такі особи зобов'язані припинити зайняття іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту) або підприємницькою діяльністю відповідно до частини другої статті 25 цього Закону протягом 15 робочих днів з дня припинення простою або закінчення відпустки.

Зазначимо, що така норма міститься у тексті, який був рекомендований до прийняття у другому читанні. Остаточну версію закону поки що не опубліковано.

 

Підписуйтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Youtube «Право ТВ», а також на нашу сторінку в Facebook та Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор: В'ячеслав Хрипун

 
Автор:
Нестандартний підхід до поділу майна та отримання аліментів при розлученні – прямий ефір
Telegram канал Sud.ua
Нестандартний підхід до поділу майна та отримання аліментів при розлученні – прямий ефір
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна П'єнта
    Інна П'єнта
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Ольга Склярук
    Ольга Склярук
    суддя Східного апеляційного господарського суду