Під час засідання Кабміну 26 липня прем’-єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що «всі у світі розуміють безпрецедентний масштаб викликів, з якими зараз зіштовхнулася Українська держава».
«Тому ми провели чесну розмову з нашими кредиторами та заручилися їхньою підтримкою у питанні відтермінування виплат по зовнішніх зобов’язаннях України до кінця 2023 року із можливістю продовжити цей термін ще на рік. Як результат — Україна зекономить близько 200 млрд грн, які будуть спрямовані на інші першочергові потреби: виплати військовим, пенсії, соціальні програми, підтримку економіки», - підкреслив він.
Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», Кабінет Міністрів доручив НАК «Нафтогаз України» невідкладно розпочати другий раунд переговорів з інвесторами щодо реструктуризації боргу.
«Уряд доручив НАК "Нафтогаз" невідкладно розпочати другий раунд переговорів з інвесторами щодо реструктуризації боргу. Це відповідь на лист "Нафтогазу" щодо погодження виплат кредитних зобов'язань НАК. Йшлося про суми $335 млн тіла кредиту та EUR45 млн відсотків", - сказало агентству «Інтерфакс-Україна» джерело в уряді.
За словами співрозмовника агентства, основою умов другого раунду має стати аналогічний процес, започаткований Міністерством фінансів.
"Іноземні партнери можуть не зрозуміти дії, за яких державний борг ми скорочуємо, а приватним інвесторам ідуть виплати. І наполегливі спроби "Нафтогазу" заплатити за боргом вже викликали певні занепокоєння у ключових кредиторів держави", - заявили агентству в уряді.
Також у Кабміні вважають, що НАК необхідно зберегти ліквідність для закупівлі газу в рамках підготовки до опалювального сезону.
"Акціонер очікує, що "Нафтогаз" діятиме за прикладом "Укренерго" та "Укравтодору", які також розпочинають переговори щодо реструктуризації", - розповів співрозмовник.
У свою чергу, прем’-єр-міністр Денис Шмигаль також повідомив, що Україна пропонує інвесторам у цінні папери «Укравтодору» та «Укренерго» відтермінувати виплату боргів за ними щонайменше на 2 роки.
«Зараз держава консолідує всі наявні ресурси на першочергові потреби. Фінансування армії, підготовка до опалювального сезону, виплата пенсій, відновлення критичної інфраструктури.
У рамках узгодженої та скоординованої політики, яку впроваджує Міністерство фінансів, Україна відверто говорить з усіма нашими кредиторами щодо відтермінування виплат за нашими боргами. У тому числі за боргами державних компаній.
Тому сьогодні Уряд прийняв документи, якими пропонує власникам облігацій «Укравтодору» на суму 700 млн доларів відстрочити погашення відсотків за ними до кінця 2024 року. Так само запропоновано власникам цінних паперів «Укренерго» на суму 825 млн доларів відтермінувати виплати на 2 роки.
Очікуємо, що кредитори підтримають звернення України. В умовах нинішніх безпрецедентних викликів така політика буде стосуватися всіх наших зобов’язань.
Зараз усі ресурси держави повинні працювати для фронту і нашої перемоги», - зазначив Шмигаль.
Нагадаємо, рейтингове агентство Fitch вважає, що в Україні «почався процес, подібний до дефолту»: 20 липня уряд України офіційно оголосив про згоду на відстрочку погашення зовнішнього боргу на 24 місяці. Fitch розглядає це як початок процесу обміну проблемного боргу (DDE), що відповідає рейтингам C.
«Відповідно до суверенних критеріїв Fitch, реструктуризація комерційного боргу, яка тягне за собою суттєве скорочення умов, наприклад, відстрочення виплати відсотків або основної суми, і необхідна для запобігання традиційному дефолту з платежів, є DDE», - повідомляє Fitch.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Автор: Наталя Мамченко