Раді пропонують на час воєнного стану та протягом року після його скасування надати додаткові повноваження ОСББ та управителям багатоквартирних будинків

20:49, 17 вересня 2022
Пропонується на час воєнного стану та протягом 12 місяців після його скасування надати правлінню ОСББ права самостійно, без погодження з загальними зборами, приймати рішення про порядок користування спільним майном та обмеження користування ним, про реконструкцію та/або ремонт будинку за кошти безповоротної допомоги, а також укладати відповідні договори та надати аналогічні повноваження управителям.
Раді пропонують на час воєнного стану та протягом року після його скасування надати додаткові повноваження ОСББ та управителям багатоквартирних будинків
Зображення від storyset на Freepik
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Група народних депутатів з фракцій більшості та опозиції зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №8022 про внесення до деяких законів України змін щодо управління багатоквартирними будинками в період дії правового режиму надзвичайного або воєнного стану, яким пропонується на час воєнного стану надати додаткові повноваження правлінню ОСББ чи управителю багатоквартирного будинків.

Законопроєктом пропонується на час воєнного стану та протягом 12 місяців після його скасування надати правлінню ОСББ права самостійно, без погодження з загальними зборами, приймати рішення про порядок користування спільним майном та обмеження користування ним, про реконструкцію та/або ремонт будинку за кошти безповоротної допомоги, а також укладати відповідні договори.

Надати аналогічні повноважень управителю багатоквартирного будинку (для будинків, де не створено ОСББ).

Водночас, як зазначається у пояснювальній записці, «для запобігання можливим зловживанням та поважаючи право співвласників самостійно визначати питання управління своїм будинком, законопроєкт передбачає право співвласників у будь-який час достроково припинити такі додаткові повноваження правління ОСББ або управителя».

Крім того, «з метою уникнення нецільового використання коштів, додаткові повноваження правління і управителя щодо самостійного прийняття рішень про ремонт будинку обмежуються лише коштами, отриманими як безповоротна допомога саме на ці цілі, а для ОСББ - також залишком коштів резервного фонду, якщо такий був створений».

Щодо встановлення запобіжників для запобігання нецільовому використанню коштів управителем, то передбачено додаткові гарантії прозорого використання коштів, а саме: кошти безповоротної допомоги на реконструкцію та/або ремонт багатоквартирного будинку управитель зобов’язаний за кожним багатоквартирним будинком, що перебуває в його управлінні, зарахувати на окремий банківський рахунок, відкритий відповідно до частини третьої статті 18 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Також встановлюється, що такі кошти є власністю співвласників багатоквартирного будинку (а не управителя) та використовуються виключно за цільовим призначенням.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», комітет Ради підтримав законопроект, який спростить процедуру управління будинком.

Автор: Ярослав Конощук 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Сергій Воловик
    Сергій Воловик
    голова Сумського окружного адміністративного суду
  • Едуард Смілянець
    Едуард Смілянець
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду