Стало відомо, наскільки скоротять кількість працівників апарату судів: показники бюджету-2023

16:00, 19 вересня 2022
Скільки працівників апарату судів доведеться скоротити: стали відомі основні показники бюджету-2023 для судів.
Стало відомо, наскільки скоротять кількість працівників апарату судів: показники бюджету-2023
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше писала «Судово-юридична газета», фінансування судової влади у 2023 році за планами Кабміну зменшиться з 16,2 до 13,5 млрд грн за загальним фондом, тобто на 2,7 млрд грн. З урахуванням слів прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про необхідність скорочення витрат на апарат та того факту, що суддівська винагорода не може бути зменшена, урізання видатків торкнеться, вочевидь, апаратів судів, технічного та організаційного забезпечення судової влади.

«Судово-юридичній газеті» стали відомі подробиці стосовно показників бюджету по судовій гілці влади. Зокрема, судячи з усього, кількість працівників апаратів судів, ДСА України та ТУ ДСА України будуть скорочувати на 5000.

Отже, наступні показники залишаються на рівні 2022 року:

  • Кількість установ - 727
  • Кількість приміщень, де розташовані суди - 777
  • Кількість суддів, погоджена Вищою радою правосуддя - 7039
  • Фактична кількість суддів - 4980.

Оскільки фактичну чисельність суддів Уряд у проекті бюджету поки змінювати не планує, може здатися, що у 2023 році добір нових суддів не планується. Однак для Вищої ради правосуддя у 2023 році значно збільшується показник «кількість прийнятих актів щодо призначення судді на посаду, переведення та відрядження судді» до 1350 (у 2022 році було заплановано 535).

Далі йдуть більш цікаві показники, що свідчать про намір скорочення апаратів судів, а саме:

Штатна чисельність працівників апаратів судів, ДСА України та ТУ ДСА України - 28 420

Фактична чисельність працівників апаратів судів, ДСА України та ТУ ДСА України - 24 750

Фактична чисельність працівників апаратів судів, ДСА України та ТУ ДСА України, що забезпечена граничним обсягом видатків - 19 708.

До порівняння: у 2022 році фактична чисельність цих працівників і чисельність працівників, які були забезпечені бюджетом, була однакова - 24 750. Тобто, теоретично мало вистачати на всіх.

Тепер же фактично закладено 24 750 працівників, але гроші є лише на 19 708. Отже, на 5042 працівника судів та ТУ ДСА фінансування немає. Вочевидь, ці посади, або й навіть «живі» люди будуть скорочені.

Національна школа суддів

Чисельність працівників НШСУ дещо зменшиться - до 141 порівняно з 155 особами у 2022 році. Профінансувати Школу суддів планують на 69,9 млн грн.

ВККС

Як відомо, триває конкурсна процедура з формування нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

За планом у 2023 році буде 16 членів ВККС, кількість працівників секретаріату ВККС складе 259 осіб (у 2021 - 170).

Середня кількість суддівських досьє та досьє кандидатів на посаду судді, ведення яких забезпечує ВККС у розрахунку на 1 працівника секретаріату Комісії, відповідального за таке формування та ведення, складатиме 74.

Частка рекомендацій про призначення (переведення) на посаду судді, внесених до ВРП за результатами конкурсу на посаду судді, має складати 100 відсотків.

Діяльність ВККС планують фінансово забезпечити за загальним фондом на 135,7 млн грн.

Вища рада правосуддя

Чисельність членів ВРП за планами - 20, кількість працівників секретаріату у 2023 році не зменшується - 279. Дисциплінарних інспекторів має бути 26.

При цьому загальна кількість актів, прийнятих Вищою радою правосуддя, її органами та членами Вищої ради правосуддя, має зменшитися до 7550 проти запланованих 8350 у 2022 році.

Фінансуваня ВРП за загальним фондом складе 207 млн грн.

Служба судової охорони

Тут має місце незначне зменшення працівників ССО до 4718 (було 4782). Фінансування ССО складе 1,233 млрд грн.

Електронний суд

Все, що стосується цифровізації правосуддя, планується фінансувати за рахунок спецфонду, тобто, в першу чергу, надходжень від судового збору.

Навіть графа, яка стосується фінансування послуг з експлуатації Єдиного державного реєстру судових рішень, у 2023 році не містить об’єму коштів, які мають йти із загального фонду держбюджету (у 2022 році було передбачено 16 млн грн за загальним фондом і 15,6 млн грн за спеціальним. У 2023 році - 30,9 млн грн за спеціальним фондом).

Послуги із доставки судових повісток в електронному вигляді та інші сервіси планується забезпечити із спецфонду.

При цьому рівень забезпечення послугами з експлуатації та супроводження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) має складати 100 відсотків.

Відбудова приміщень судів

На реконструкцію, реставрацію, капремонт тощо приміщень судів у показниках не передбачено нічого. Хоча з урахуванням наслідків війни такі витрати є необхідними.

Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апарату судів

У 2023 році на бюджетну програму «Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апарату судів» передбачені такі розрахунки:

Кількість виконаних рішень судів, винесених на користь суддів - 4 одиниці (2021 році - 22, у 2022 - 10).

Кількість виконаних рішень судів, винесених на корись працівників апаратів судів - 0.

Середня вартість виконання 1-го рішення суду - 268,2 тис грн

Пенсії

При цьому у показниках стосовно фінансового забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду вказано, що метою бюджетної програми є, зокрема, забезпечення своєчасних та у повному обсязі пенсійних виплат державним службовцям, прокурорам, народним депутатам, помічникам-консультантам народних депутатів, суддям, судовим експертам тощо.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва